fb pixel
logo F1online.sk

Na debaty o Danielovi nemám čas, hovorí Pérez

Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík20. 7. 2023

Končí komfortná pozícia Sergia Péreza v Red Bulle? V záplave ťažkostí bola pre mexického pretekára dobrou správou aspoň skutočnosť, že tím ho nemá kým nahradiť, čo ostatne priznal aj sám Helmut Marko. Bude po príchode Daniela Ricciarda rásť tlak na pleciach Sergia Péreza? Nuž, o tom svojimi výkonmi rozhodne sám Austrálčan, ktorým sa Checo teraz nemieni zaoberať.

Aj boss Red Bullu Christian Horner tento týždeň pre médiá potvrdil, že v budúcej sezóne bude jeho tím pokračovať s rovnakou jazdeckou zostavou. Sezóna 2025 však môže byť pre Ricciarda „zlatou príležitosťou“ a Daniel je vraj odhodlaný chopiť sa jej.

Samozrejme, úlohou Sergia Péreza bolo na tlačovej konferencii pred štartom VC Maďarska akýkoľvek tlak odraziť. Presne to aj urobil. „Vo Formule 1 pôsobím už trinásť rokov a naozaj nie som človek, ktorý premýšľa príliš ďaleko dopredu. Trávil som čas s inžiniermi a na debaty o Danielovi nemám čas. Myslím si, že je to preňho skvelá príležitosť, to je všetko,“ vyhlásil rozhodne Pérez.

„Sústredím sa na Maďarsko a potom na Belgicko a nad rokom 2025 nepremýšľam. Je to ešte strašne ďaleko, takže by nedávalo zmysel nad tým premýšľať,“ dodal Mexičan.

Od zisku pole position na Veľkej cene Miami to ide s Pérezovou sezónou z kopca. Vlastne to bolo práve na podujatí na Floride, keď Checo naposledy nakukol do Q3. Odvtedy ťahá neúspešnú šnúru piatich neúčastí v Q3, kým jeho tímový kolega stál päťkrát za sebou na pole position.

„Nie, kvalifikácie mi nerobia starosti,“ vytrvalo odráža akýkoľvek tlak Pérez. „Keď sa pozriete na tieto nevydarené kvalifikácie, tak zakaždým do diania vstúpili nejaké vonkajšie faktory, s ktorými sme sa nevysporiadali tak dobre, ako by sme mali. Povedzme to tak, že zakaždým do toho skrátka vstúpili vonkajšie faktory a dôvodom neúspechu nebolo moje surové tempo.“

„Môj deficit sa zvykne zvyšovať, keď sa zmenia podmienky. Počas týždňa sme s inžiniermi odviedli kus dobrej práce. Prišli sme sem s nejakými nápadmi a dúfam, že dôjde k zmene a budem sa v aute cítiť komfortnejšie, najmä ak dôjde k zmene podmienok,“ dodal Pérez.