fb pixel
logo F1online.sk

Zmieril sa konečne Pérez so svojím osudom? Mojím cieľom je druhé miesto

Sergio Pérez
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík17. 7. 2023

Nádeje na titul prekazené sériou nelichotivých výsledkov v kvalifikácii. Sergio Pérez po Baku hovoril o svojich titulových ambíciách a odhodlaní vyzvať Maxa Verstappena, dnes už, zdá sa, pozerá na svoju sezónu realisticky. Mexičan zrejme po prvýkrát priznal, že titul je v tejto sezóne už pasé.

Miesto boja o titul boj o postup do Q2. Sergio Pérez má za sebou niekoľko veľmi nelichotivých výsledkov. Aj keď je jeho Red Bull vo Formule 1 dominantnou silou, od VC Monaka vystúpil na pódium iba raz. Situáciu mu skomplikovali nevydarené kvalifikácie. Jeho strata na lídra sa zväčšila na takmer sto bodov a skôr než pred seba sa Pérez musí obzerať cez rameno na Fernanda Alonsa.

„Vo Formule 1 záleží len na vašom celkovom umiestnení po Abú Zabí,“ povedal Pérez, ktorého cituje RacingNews365.com. „Na celkové druhé miesto som sa nedostal vďaka zázraku. Vyhral som niekoľko pretekov a mal som tiež niekoľko slabých víkendov, ale všetko je ešte pred nami.“

„Mojím cieľom je teraz určite druhé miesto v šampionáte a sústredím sa len na Veľkú cenu Maďarska,“ dodal Pérez na margo svojich cieľov.

Keďže tieto slová vyslovil na šou Red Bullu v Madride, prítomných novinárov zaujímali aj Fernando Alonso a Carlos Sainz. Prvý menovaný bol v jednom okamihu veľmi blízko Pérezovi a jeho druhému miestu v celkovom hodnotení, ale zhoršená forma Aston Martinu v poslednom období umožnila Checovi útok odraziť.

„Fernando je veľké tohtoročné prekvapenie a Aston Martin urobil veľký krok vpred, ale takisto aj McLaren v posledných pretekoch. S týmito pravidlami je všetko oveľa vyrovnanejšie. Carlos a Fernando sú obaja skvelí jazdci a neexistuje dôvod, prečo by sme ich mali porovnávať. Španielsko by si to malo užívať, pretože niečo také sa v budúcnosti už nemusí zopakovať,“ povedal Pérez.