fb pixel
logo F1online.sk

Wolff chcel bojovať o druhé miesto: Podali sme slabý výkon

Lewis Hamilton
© Filip Škripko
Milan Kubala
Milan Kubala1. 7. 2023

Mercedesu sa v piatok nepodarilo nadviazať na výsledkovo slušný víkend v Kanade. Lewis Hamilton v kvalifikácii skončil piaty a George Russell ani nepostúpil do tretej časti, čo Tota Wolffa rozhodne neteší. Hovorí o slabom výkone.

Strieborné šípy zrejme budú musieť prehltnúť horkú pilulku, ktorá im po kanadskom šampanskom určite nebude chutiť. Okruh v Spielbergu totiž ich monopostu nevyhovuje, a navyše hlavný súper z Talianska si priniesol vylepšený monopost. Veľký skok spravil aj McLaren s Landom Norrisom, čo tímu z Brackley rozhodne nezlepšuje náladu.

“Celkovo to bolo dosť chabé,” povzdychol si Toto Wolff po piatkovej kvalifikácii. “Prišli sme sem plní očakávaní, že budeme bojovať o druhé-tretie miesto s Ferrari a Aston Martinom. Podali sme však slabý výkon. Ale preteky nás čakajú až v nedeľu, nuž uvidíme.”

Mercedes ešte musí jeden týždeň vydržať. Do Silverstonu má prichystaný balík noviniek, ktorého sa istotne nevie dočkať. V Rakúsku si však musí zájsť chuť na extra stotinky či desatinky sekundy.

“Rozdiely medzi tímami nie sú zrovna obrovské. Bavíme sa o dvoch desatinkách hore-dolu, ktoré môžu spôsobiť veľké rozdiely,” hovorí na margo veľkej vyrovnanosti, pri ktorej pomôžu aj drobné vylepšenia aerodynamiky. “Do Silverstonu niečo privezieme. Dúfame, že to bude mať rovnaký efekt, aký mali dnes novinky na McLarene a Ferrari.”

Ted Kravitz zo Sky Sports ešte Viedenčanovi uštipačne pripomenul, že v útrobách tohto McLarenu sa nachádza veľmi dobrý motor. “Samozrejme!” pousmial sa Wolff pred odchodom.

Súvisiace články