Wolff netradične uštipačný: Neukázali práve oslnivú výkonnosť | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff netradične uštipačný: Neukázali práve oslnivú výkonnosť

Toto Wolff
zdroj: Mercedes AMG

Toto Wolff je známy svojou rétorikou. Nejeden víkend bol nespokojný a tvrdil, že súperi budú „oveľa rýchlejší“, no napokon im Mercedes v pretekoch naložil minútu. Sobotu, 5. septembra 2020 si môžeme zapamätať ako deň, kedy Toto Wolff výkon vlastných áut nespochybnil, práve naopak, dopustil sa dokonca uštipačnej poznámky na adresu súperov.

Mercedes v Monze pokračuje v dominancii, na ktorú sme zvyknutí. Napriek zákazu „párty-módov“ a napriek tomu, že jeho piloti nevyužili slipstream, dokázali súperom nadeliť takmer sekundu. A po kvalifikácii si zástupcovia tímu i piloti neodpustili nejakú tú ironickú poznámku.

„Akonáhle bolo jasné, že prichádza lobovanie namierené proti nášmu kvalifikačnému módu – to bolo ešte dávno predtým, než vydali technickú direktívu – prispôsobili sme náš vývoj presne pre túto situáciu,“ povedal po kvalifikácii Toto Wolff.

„Dnes sme mohli prvýkrát vidieť, ako sa zmenila úroveň výkonnosti jednotlivých tímov. Výsledky sú naozaj zaujímavé. Myslím, že tí, ktorí tlačili na zákaz najviac, neukázali práve oslnivú výkonnosť,“ hovorí Rakúšan uštipačne.

„Sústredili sme sa na to, aby sme získali čo najviac času v pretekoch, to uvidíte zajtra. No nechváľ deň pred večerom,“ hovorí Wolff. „Posúvame hranice, vďaka tomu máme za sebou výbornú sobotu a som veľmi rád za celý tím. Čakajú nás preteky, v ktorých musíme urobiť všetko správne.“

Mercedes sa už pred talianskym víkendom zastrájal, že tento zákaz využije vo svoj prospech. To, čo tím ušetrí v kvalifikácii, vrhne do pretekov. Podľa zástupcov stajne toto obmedzenie umožní Mercedesu nastaviť výkonnejší režim do pretekov. Nuž, nechajme sa prekvapiť.

„Keď sme sa dozvedeli o zákaze, povedali sme si: ‚Dobre, pozrime sa na to ako na príležitosť‘. Máme skvelú organizáciu, mentalita v Brixworthe je úžasná. Vyhrnuli si rukávy a prišli so silným kvalifikačným módom, ktorý môžeme mať nastavený na celú dĺžku pretekov. Teraz máme útočný mód na preteky,“ vyhlásil Wolff.

„Celkovo sme prišli o málinko výkonnosti v kvalifikácii, no získali veľa smerom do pretekov. Môžeme si dovoliť byť tvrdší v nedeľu. Dokázali sme to vďaka hĺbkovej analýze a množstvu testov na dynamometri. Zatiaľ to vyzerá dobre, poďme zistiť, ako sa to bude vyvíjať ďalej,“ dodal Wolff.

Možno vás zaujme

Komentáre