Sergio Pérez | Magazín F1 - F1online.sk

Sergio Pérez

Portrét pilota Sergio Pérez
Číslo 11
TímRed Bull
Štátna príslušnosťMexická
Víťazstvá4
Pódiá26
Pole Positions1
Body1201
Narodený26. 01. 1990, Guadalajara

Profil

Sergio Pérez - prezývaný "Checo" je dlhodobou súčasťou kolotoča F1. Ostrieľaný Mexičan má skúsenosti s Formulou 1 od roku 2011, kedy debutoval za Sauber, kde strávil aj nasledujúcu sezónu. Keďže sa osvedčil ako stabilný a komplexný pilot, bol následne povolaný do McLarenu, kde však šéfa tímu Rona Dennisa príliš neoslnil a preto na konci sezóny putoval do slabšej Force Indie.

Práve s Force Indiou (a následne Racing Pointom) sa spája väčšina jeho kariéry. Checo sa ukázal ako výborný šetrič pneumatík, čo mu prinieslo aj desať pódiových umiestnení, a v roku 2020 dokonca prvé víťazstvo.

Pérez bol v pretekoch vždy čiernym koňom a keď sa preňho objavila šanca na pódium, práve rozvážnou jazdou a šetrením pneumatík ju dokázal využiť.

V sezóne 2021 prišiel do Red Bullu, kde boli pódiá a víťazstvá naozaj blízko. Vedľa Maxa Verstappena však počas prvej spoločnej sezóny hral druhé husle, no a veľmi mu nepomohla ani zmena techniky. Po schopnom úvode do roka jeho tímový kolega zaradil vyšší prevodový stupeň a Péreza zanechal ďaleko za sebou.

Pérez si stále verí, no bude to stačiť?

Najnovšie články

Najnovšie v galérii