fb pixel
logo F1online.sk

Vo Ferrari pred Kanadou nečakajú zázraky. Prekvapí Alpine?

Carlos Sainz
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 6. 2023

Vystúpenie Ferrari na Veľkej cene Španielska bolo vyloženým sklamaním. Okruh v Barcelone bol pre červené monoposty náročnejšou výzvou, než páni v Maranelle očakávali. Aj keď by im Kanada mala sedieť lepšie než Španielsko, Charles Leclerc ani Carlos Sainz neočakávajú pred štartom ďalšieho víkendu žiadne zázraky.

Monopost SF-23 má teraz veľmi odlišný „look“ a Ferrari sa v skorej fáze novej sezóny vydalo na úplne novú cestu. Samozrejme, ani od takto výraznej zmeny sa nedajú očakávať zázraky, ale beztak bola výkonnosť červených monopostov v Barcelone sklamaním.

„Zvlášť pre mňa to bol v Španielsku náročný víkend,“ povedal novinárom v Kanade Charles Leclerc. „Na toto podujatie sme nepriviezli žiadne novinky, takže si nemyslím, že budeme svedkami nejakých zázrakov, ale musíme sa pokúsiť maximalizovať náš balík.“

„Potrebujeme tomuto autu, aj spôsobu jeho nastavenia, lepšie porozumieť. V Španielsku sme boli mierne mimo ideálneho okna a potom sme celý víkend strácali výkonnosť. Veľmi veľa sme sa naučili, ale nemyslím si, že urobíme veľký krok vpred,“ dodal Leclerc.

Na otázku, aké bude podľa neho v Kanade rozloženie síl, Monačan odpovedal: „Mám pocit, že Aston Martin urobí tento víkend krok vpred a Red Bull bude na čele ako obvykle. Mercedes je podľa mňa tím, ktorý nedokážeme pred štartom víkendu nikam zaradiť. Koniec koncov na tom však nezáleží, my sa musíme sústrediť len na seba,“ odkázal Leclerc.

Carlos Sainz podčiarkol slová tímového kolegu o neveľkých očakávaniach pred štartom kanadského víkendu. Ani on na domácej pôde nezažil ideálny víkend, hoci sám mohol byť určite spokojnejší než Charles.

„Autu sme stopercentne lepšie porozumeli a pár vecí sme sa naučili. Pokiaľ ide o čistú výkonnosť, tak tento víkend sme nepriniesli nič nové. Očakávame, že autu opäť lepšie porozumieme a okruh by nám takisto mal o niečo viac sedieť,“ povedal pred štartom kanadského víkendu Sainz.

Španielsky pretekár v menoslove možných vyzývateľov Ferrari poukázal na zlepšujúcu sa formu tímu Alpine, ktorý v ostatnom čase predviedol záblesky skvelého potenciálu, ale nedokázal ich zhmotniť do série kvalitných výsledkov.

„Myslím si, že Alpine sa k nám pridá. Podľa mňa sú veľmi blízko, aby sa zapojili do boja o celkové druhé miesto, ale asi ešte máme drobnú prevahu. Medzi Aston Martinom a Mercedesom je to veľmi tesné. Obvykle je vpredu Aston Martin, ale od Barcelony bude podľa mňa lepší Mercedes,“ zanalyzoval situáciu na rošte španielsky pretekár.