fb pixel
logo F1online.sk

Perez nesúhlasí s Hornerom: Už si nemôžem dovoliť žiadne slabé víkendy

Christian Horner a Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 6. 2023

Ako v súčasnosti vyzerajú titulové šance Sergia Péreza? Povedzme to takto, keby odteraz vyhral každé preteky s bodom navyše za najrýchlejšie kolo a Max Verstappen by zakaždým skončil druhý, Mexičan by tímového kolegu predbehol na septembrovej Veľkej cene Talianska. Pérez pritom v Kanade odmietol všetky myšlienky jeho šéfa Christiana Hornera, že odteraz bude môcť jazdiť bez tlaku.

Checo zažil v Španielsku ďalší nevydarený víkend, po ktorom sa jeho strata na lídra šampionátu opäť výrazne prehĺbila. Jeho šéf Christian Horner po pretekoch pôsobil dojmom, akoby to mal Pérez so svojimi titulovými ambíciami zabaliť.

„Už je medzi nimi veľká medzera. Ak sa niečo stane, tak by to malo zmierniť tlak, ktorý naňho pôsobí. Teraz nemá čo stratiť a môže sa uvoľniť, môže pokojne dýchať a jazdiť tak, ako dokáže,“ zamyslel sa Horner.

Keď sa pred Veľkou cenou Kanady novinári opýtali Mexičana, ako to cíti on, nachvíľu sa zamyslel a potom zdvorilo vyjadril svoj nesúhlas. „Nie, to si nemyslím. Zakaždým musíme podávať tie najlepšie výkony. Máme skvelé auto a mali by sme až do konca sezóny zbierať množstvo pódií a víťazstiev.“

„Už si nemôžem dovoliť žiadne slabé víkendy. Myslím, že som mal už nejaké dva alebo tri zlé víkendy, takže sa ich už musím zbaviť a jazdiť s maximálnou konzistentnosťou,“ dodal mexický pretekár.

Pérez sa nevzdáva, ale zlepšiť svoje výkony musí aj z iných dôvodov. Týmto tempom bude len veľmi ťažko obhajovať svoju pozíciu v tíme. Ak bude jazdiť zakaždým tesne za Verstappenom – alebo zakaždým na pódiu –, nebudú mať jeho šéfovia dôvody na nespokojnosť, ale ani to sa mu v ostatnom čase príliš nedarilo.

„V podstate sa chcem znovu odraziť a ísť do toho opäť naplno,“ hovorí Pérez pred Veľkou cenou Kanady. „Monako bola čisto moja a úplne zbytočná chyba, ale v Barcelone to bolo zložité. Panovali vlhké podmienky a v kvalifikácii sa nám to nepodarilo poskladať. V nedeľných pretekoch sme za to zaplatili.“

„Teším sa, že sa budem môcť vrátiť do formy zo začiatku sezóny,“ dodal Pérez.

Súvisiace články