fb pixel
logo F1online.sk

S takým dominantným Red Bullom môžete Maxa ťažko dotlačiť k chybe, myslí si Sainz

Max Verstappen a Carlos Sainz
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík13. 6. 2023

Čo môžeme očakávať v druhej tretine sezóny? Bude pokračovať hladká jazda Red Bullu alebo sa budú jeho vyzývatelia postupne doťahovať a pripravia mu krušné chvíle? Také Ferrari sa o to bude usilovať, ale v súčasnosti na to nemá dostatočne kvalitné karty. Podľa slov Carlosa Sainza nezostáva iné, než sa pokúšať ďalej odvádzať čo najlepšiu prácu s tým, čo má tím práve k dispozícii.

Momentálne stojí otázka skôr tak, či sa Red Bullu podarí vyhrať všetky preteky v tejto sezóne. Nech vyzerá forma súperov miestami nádejne, stajňa z Milton Keynes vyhrala prakticky všetky preteky v tejto sezóne s drvivým náskokom. To nebude jednoduché zmeniť z týždňa na týždeň.

„Nemusíte byť génius, aby ste videli, že Red Bull je veľmi ťažko polapiteľný, čo však ešte neznamená, že to Ferrari nemôže dokázať,“ povedal Carlos Sainz. „Pokúsime sa o to a nikde nie je napísané, že nemôžeme vyhrať preteky. Určite sa o to budeme usilovať.“

„Je však náročné Maxa dotlačiť k chybe, keď je Red Bull taký dominantný a nie je pod žiadnym tlakom,“ dodal španielsky pretekár.

Jeho Ferrari sa medzitým prepadáva. Vlani započala Scuderia sezónu víťazne a zakončila ju na celkovom druhom mieste. V tomto roku spadla partička z Maranella na štvrté miesto a už niekoľko víkendov počíta len straty. Bude ťažké dohnať Aston Martin a Mercedes, nieto ešte Red Bull.

„Po športovej stránke to bol komplikovaný začiatok sezóny,“ hovorí Sainz. „Napriek tomu sa nemôžem sťažovať. Vo Formule 1 je to však zakaždým relatívne. Red Bull má jeden z najdominantnejších monopostov vôbec a Mercedes zrejme našiel ten správny smer.“

„Ako Ferrari na tom nie sme tak, ako by sme chceli. Sme však k sebe sebakritickí a pracujeme na zlepšení. Toto máme v súčasnosti v rukách a sústredíme sa na to, aby sme z toho vyťažili čo najviac,“ dodal Sainz.