fb pixel
logo F1online.sk

Wolff sľubuje uzavretie dohody s Hamiltonom už v najbližších dňoch

Lewis Hamilton a Toto Wolff
© Twitter/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík13. 6. 2023

Rokovania medzi Lewisom Hamiltonom a Totom Wolffom o novej zmluve pokračujú. Nemôžeme povedať, že by sa naťahovali, pretože obe strany majú stále dosť času, ale médiá sú netrpezlivé a otázky na oboch mužov stále nepríjemnejšie. Šéf Mercedesu však sľubuje, že to nepotrvá dlho.

Základnou témou rozhovorov sú peniaze, to dnes nijak neskrýva ani sám Toto Wolff. Tie boli podľa všetkého kameňom úrazu aj v minulých rokoch, keď sa naťahovali rokovania medzi mnohonásobným šampiónom a jeho tímom.

Pred príchodom do Kanady poskytol šéf Mercedesu Toto Wolff rozhovor pre CNBC, v ktorom potvrdil, že nová dohoda s Hamiltonom je blízko. „Myslím si, že je to skôr otázka dní, nie týždňov,“ prehlásil Rakúšan. „Keby som sa však zaviazal ku konkrétnemu dátumu, tak sa všetci budú v Montreale pýtať, čo sa stalo.“

„Stále rokujeme. Túto otázku dostávame v podstate každý súťažný víkend. Máme taký dobrý vzťah, že sa desíme okamihu, keď sa musíme rozprávať o peniazoch. Čoskoro sa však dohodneme,“ sľubuje Wolff.

Údajné rokovania s Ferrari tak boli podľa všetkého len výstrelom do tmy a nezakladali sa na pravde. Ako vážne myslí boss Mercedesu svoje slová o blízkosti dohody sa dozvieme v priebehu niekoľkých dní. Možno by z marketingového hľadiska bolo rozumnejšie počkať na domácu veľkú cenu Hamiltona – a vlastne aj celého tímu, hoci oficiálne je Mercedes nemecká stajňa – a oznámiť to až v Silverstone. Nechajme sa prekvapiť.

„Z pohľadu tímu sa Mercedesu dávno vrátila investícia do Lewisa. Nikdy nejazdil za inú značku ako Mercedes. On a ja sme tu začínali spoločne v roku 2013 a za desať rokov sa z nášho profesionálneho vzťahu stalo priateľstvo,“ hovorí Wolff.

„Zažili sme spolu skvelé časy. On je tou najdôležitejšou osobnosťou celého športu. Je všestranný, na trati i mimo nej, a potrebujeme ho udržať vo Formule 1 čo najdlhšie,“ líška sa šéf svojmu zamestnancovi.

Bolo by zaujímavé zistiť, či súčasťou rokovaní boli nielen peniaze, ale aj nejaké výstupné klauzuly pre prípad, že by pokračovala neschopnosť Mercedesu postaviť víťazné auto. Veľká cena Monaka znamenala dôležitý prelom, keď Mercedes zahodil svoj starý koncept a začal od začiatku.

„Po technickej stránke sme urobili niekoľko chybných krokov, ale stále je to fyzika, nie mystika, takže sa vrátime späť,“ hlási odhodlane Wolff. „Minulý víkend sme zapísali dobrý výsledok druhým a tretím miestom. Je len otázkou času, kým sa dokážeme dotiahnuť, o tom niet pochýb.“