Možno už v Baku dôjde k zmene formátu šprintového víkendu | Magazín F1 - F1online.sk

Možno už v Baku dôjde k zmene formátu šprintového víkendu

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Pirelli

Aj keby ste náhodou boli fanúšikom šprintového formátu, musíte uznať, že na tom súčasnom sa dá ešte mnoho vylepšiť. Prvý šprint nás čaká už na konci apríla v Baku a v zákulisí sa už hovorí o zmene formátu. Zaznievajú optimistické hlasy, že úplne zbytočný druhý tréning bude nahradený ďalšou kvalifikáciou.

Absolútne logická a pochopiteľná zmena, pri ktorej nechápeme hlavne to, prečo nebola prijatá už dávno. V každom prípade, všetko nasvedčuje tomu, že celkom zbytočný druhý voľný tréning – jazdí sa pod parc fermé, takže tímy nemôžu meniť nastavenia svojich monopostov – bude už čoskoro minulosťou a nahradí ho ďalšia kvalifikácia.

Čo je najväčšou slabinou šprintu? Nuž, máloktorý jazdec bude počas skrátených pretekov ochotný riskovať. V hre nie je príliš veľa bodov a prípadná chyba alebo vypadnutie vás odsúdi na koniec štartového roštu nedeľných pretekov.

Formula 1 preto celkom pochopiteľne chce, aby na to mohli jazdci počas šprintu tlačiť čo najviac bez veľkých obáv z nehody. Chce, aby sa do šprintu kvalifikovalo zvlášť a jeho výsledky nijakým spôsobom neovplyvnili poradie na štarte nedeľných pretekov.

Návrh vzniesol na poslednom stretnutí Komisie F1 šéf Formuly 1 Stefano Domenicali a preberal sa aj na poslednom stretnutí Športového poradného výboru. Diskusie pokračujú aj počas austrálskeho víkendu.

Plán je jasný: v piatok odjazdíme tradične prvý voľný tréning, po ktorom bude nasledovať kvalifikácia do nedeľných pretekov. V sobotu dopoludnia nahradí druhý tréning kvalifikácia do sobotného šprintu, ktorý bude nasledovať ešte v ten istý deň popoludní. Diskutuje sa však aj o možnosti absolvovať v piatok kvalifikáciu do sobotného šprintu a v sobotu kvalifikáciu do nedeľných pretekov.

Aj keď to vyzerá jednoducho, toto všetko musí byť celkom presne vymedzené a upravené v znení športových pravidiel. Pirelli už okrem toho vyrobilo a odoslalo do Baku všetky pneumatiky. Je preto nemysliteľné, aby za súčasnej alokácie pneumatík bolo možné odjazdiť dve kvalifikácie, každá rozdelená na tri časti. Diskutuje sa preto o možnosti jazdiť kvalifikáciu iba na jedno rýchle kolo, čo bolo so striedavými úspechmi skúšané v rokoch 2003 až 2005.

Uvidíme, či sa všetko stihne už do Baku. Ak nie, zmeny môžeme očakávať na druhom šprinte sezóny – v lete v Rakúsku.

„Diskutujeme o možnosti uskutočniť v Baku dve kvalifikácie,“ priznal médiám v Austrálii šéf Haasu Günther Steiner. „Ešte nevieme, ako to urobíme a či to urobíme.“

„Keď sa to skompletizuje, budeme mať v sobotu dopoludnia kvalifikáciu miesto druhého tréningu,“ dodal Steiner.

O potenciálnych zmenách hovoril aj šéf Red Bullu Christian Horner: „Dúfajme, že sa nám podarí vyriešiť formát šprintového víkendu, aby bol trochu dynamickejší. Viem, že športoví riaditelia na tom tvrdo pracujú a hádam sa nám to podarí dotiahnuť do konca.“