Mercedesy najrýchlejšie aj popoludní, Vettelovi vypovedala službu technika | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedesy najrýchlejšie aj popoludní, Vettelovi vypovedala službu technika

Lewis Hamilton
zdroj: Twitter/Mercedes

Rovnako ako v prvom tréningu pred VC 70. výročia F1 aj v druhom zajazdili suverénne najrýchlejšie časy Lewis Hamilton a Valtteri Bottas. Úradujúci šampión zvládol na stredne tvrdej zmesi kolo v čase 1:25,606, čo bolo o takmer dve desatiny rýchlejšie ako jeho kolega na mäkších pneumatikách.

Tretiu priečku prekvapivo obsadil osem desatín za Mercedesom Daniel Ricciardo, na ktorého nestačil Max Verstappen. Medzi Austrálčanom a Holanďanom však nebol veľký rozdiel, len necelé dve stotinky sekundy.

Piatu a šiestu priečku obsadila dvojica Racing Pointov v poradí Lance Stroll a Nico Hülkenberg, a to pred Charlesom Leclercom, ktorému sa opäť darilo zajazdiť lepší čas ako jeho kolegovi.

Vettelovi sa problémy nevyhli ani dnes. V posledných desiatich minútach zlyhala technika, z auta začalo okamžite vytekať plno oleja. Najskôr sa uvažovalo o tom, že by mohlo ísť aj o problém na prevodovke, ale nakoniec Ferrari potvrdilo, že šlo o pohonnú jednotku.

Krátko po Vettelovi odparkoval svoje auto aj Antonio Giovinazzi, podľa predbežných zistení mohlo ísť o hydraulický problém na jeho Alfe. Na trati zaviali červené vlajky a vedenie pretekov oznámilo, že druhý tréning sa skončí predčasne.

V samotnom tréningu sme nevideli tak veľa kvalifikačných simulácií ako v prvom tréningu. Tímy sa viac venovali pretekovým jazdám. Veľká väčšina prišla na to, že manažment pneumatík bude kľúčový. Predovšetkým na zadných gumách sa totižto tvorili pľuzgiere.

LIVE

Live sa skončil

Možno vás zaujme

Komentáre