Formuloviny: Red Bull Ring – horská dráha na úpätí Álp | Magazín F1 - F1online.sk

Formuloviny: Red Bull Ring – horská dráha na úpätí Álp

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Ferrari

Možno to znie až neuveriteľne, no Spielberg dnes čaká už 41. veľká cena Formuly 1. Treba však skonštatovať, že nie všetky preteky sa konali na Österreichringu, resp. A1-Ringu, resp. po novom Red Bull Ringu. Len približne 1,6 kilometra južnejšie sa hneď nachádza druhá trať, na ktorej sa preháňali monoposty F1: na vojenskej základni a letisku Zeltweg.

Prvých pretekov na Zeltwegu, hoci ešte nešampionátových, sa piloti dočkali v roku 1963, nuž a ich víťazom a nestal nik iný ako Jack Brabham. Miestni fanúšikovia však čakali na domáceho víťaza až do roku 1984, keď im vylepšil deň rakúsky hrdina Niki Lauda. V tom čase sa už pretekalo na takmer pôvodnej verzii Österreichringu so šikanou namiesto prvej zákruty, kde dnes stoja akurát tak autobusy a kamióny.

Ako vznikala Veľká cena Rakúska a prečo sa vlastne na túto časť okruhu “zabudlo”, nám v najnovších Formulovinách rozpovedia Števo Eisele a Braňo Ježík. Dozvieme sa však aj mnoho ďalšieho, tak sa poďme započúvať:

Na Formuloviny sa môžete tešiť vždy v stredu pred veľkou cenou — podcast je dostupný na najpopulárnejších platformách Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a na webe redbull.sk/formuloviny.