Hamilton: Nevzdal som sa, takto to my robíme | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Nevzdal som sa, takto to my robíme

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Lewis Hamilton skončil na Veľkej cene Španielska na piatom mieste, čo je vzhľadom na všetky okolnosti vskutku skvelý výsledok. Treba uznať, že sedemnásobný šampión odviedol v pretekoch veľmi dobrú prácu a bol veľmi rýchly. Určite teda neľutuje, že to v úvode nezabalil, čo mal aj v úmysle.

Po kolízii s Kevinom Magnussenom v prvom kole dostal Hamilton defekt a prepadol sa ďaleko za zvyšok poľa. Krátko potom do vysielačky zahlásil: „Keby som bol na vašom mieste, tento motor by som pošetril.“ To však v Mercedese odmietli a odmenou im je pekných desať bodov pre Lewisa i pre tím, ktoré sa určite zídu.

„Som veľmi vďačný, že sa mi podarilo vrátiť späť a tiež vďačný za tento tím, ktorý je naďalej plne sústredený a prichádza s pozitívnou spätnou väzbou. Tiež som vďačný za všetku tú ich úžasnú prácu, ktorá nám umožnila toto zlepšenie,“ povedal po pretekoch sedemnásobný majster sveta.

„Z auta som mal skvelý pocit a tempo bolo podobné s tými najrýchlejšími, čo je úžasné. Škoda tej smoly na štarte, keď som dostal defekt, ale nevzdal som sa, takto to robíme my,“ povedal s úsmevom a odhodlaním spokojný Hamilton, ktorý zrejme v celom tom nadšení zabudol, čo do vysielačky povedal v úvode.

Problém však Lewis nemal len na začiatku, ale aj na konci pretekov, keď mu tím prikázal výrazne spomaliť. Kvôli tomu prišiel o štvrté miesto, ktoré si krátko predtým vybojoval predbehnutím Carlosa Sainza.

„Dnes bolo omnoho teplejšie než sa očakávalo a myslím, že všetci to mali s týmito autami ťažké. Neviem presne, čo sa stalo, keďže som sa ešte s tímom nerozprával, ale v podstate som musel jazdiť iba na pol plynu a snažiť sa auto schladiť. Bolo potrebné dať omnoho skôr nohu dolu z plynu a dostať do motora čo najviac vzduchu,“ povedal Hamilton.

„Mrzí ma, že som kvôli tomu stratil pozíciu, hlavne po tom, ako sa mi podarilo prebojovať dopredu. V úvode som na auto pred sebou strácal 30 sekúnd. Byť takto ďaleko vzadu je príšerný pocit. Musíte na to však naďalej tlačiť a dúfať, že bude lepšie. Povedali mi, že sa môžem dostať na ôsme miesto a to naozaj neznie ako zvlášť skvelý výsledok,“ dodal Lewis.

Toho v závere podporil aj Toto Wolff, keď mu do vysielačky povedal, že v druhom kole strácal na lídra 50 sekúnd a pred problémami s chladením to bolo už iba 40. Hamilton a Mercedes si tak z tohto víkendu môžu odniesť množstvo pozitív. „Ak by som nemal ten problém na začiatku, ktovie, ako by to dopadlo. Mali sme podobné tempo ako tí v čele,“ povedal na záver Hamilton.