Pérez má koronavírus, do VC Veľkej Británie nezasiahne! | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez má koronavírus, do VC Veľkej Británie nezasiahne!

Sergio Pérez
zdroj: Twitter/Racing Point

Keď sme sa popoludní dočkali správ o tom, že Sergio Pérez musí podstúpiť druhý test na koronavírus kvôli tomu, že jeho včerajšie výsledky jasne nepotvrdili, ale ani nevyvrátili, že Pérez má koronavírus, nečakali sme, že pôjde o niečo vážne. Večer sa však potvrdil z Pérezovho pohľadu ten horší scenár.

Spočiatku sa očakávalo, že šlo len o chybu pri odbere alebo vyhodnotení vzorky. Sergio Pérez a aj časť tímu, s ktorou sa dostal do kontaktu, sa musela presne podľa protokolov FIA presunúť do izolácie a počkať na výsledky druhého testu.

Tie dorazili vo štvrtok večer a, prekvapivo, potvrdili, že Pérez bude tento víkend v Silverstone chýbať. Výsledky boli pozitívne. Racing Point už s malým predstihom sa chcel poistiť a začal vybavovať jeho prípadnú náhradu.

Ružový tím povolal z Londýna Estebana Gutiérreza. O tom, či naozaj nahradí Sergia Péreza vo Veľkej Británii, sa však ešte musí rozhodnúť. Racing Point môže totižto staviť aj na Stoffela Vandoorna, ktorý by sa mal v Berlíne pripravovať na preteky Formuly E.

Kým nebolo isté, že Pérez bude skutočne tento víkend na štarte chýbať, zdalo sa zbytočné volať do Veľkej Británie Vandoorna. Avšak, keďže teraz už je jasné, že sa Pérezovo miesto uvoľní, Racing Point môže už intenzívnejšie pouvažovať nad tým, že do auta nasadí práve Belgičana. A ten sa nebude zbytočne presúvať z Nemecka.

Dodajme, že dnes Veľká Británia predĺžila karanténu pre osoby s pozitívnym testom na COVID-19 zo siedmich na desať dní. Pre Péreza to znamená, že bude chýbať aj na budúcotýždňovej Veľkej cene 70. výročia F1.

Možno vás zaujme

Komentáre