Verstappen o Racing Pointe: Nikdy nebudú bojovať o titul | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen o Racing Pointe: Nikdy nebudú bojovať o titul

Max Verstappen
zdroj: Red Bull Content Pool

Tím Racing Point v tejto sezóne poriadne rozhádzal rozloženie síl v štartovom poli. Medziročne sa na jedno kolo (aspoň na Hungaroringu) zlepšil o asi tri sekundy. Naproti tomu Ferrari pokročilo len o tri desatiny a Red Bull bol dokonca o tri desatiny pomalší.

Naskytá sa preto otázka, či bude Racing Point tímom, ktorý sa Mercedesu dokáže priblížiť najviac. A mohla by stajňa zo Silverstone urobiť ešte ďalší krok a prehovoriť do bojov o víťazstvá v pretekoch? Nech to už bude akokoľvek, podľa pilota Red Bullu Maxa Verstappena, minimálne do boja o titul Racing Point určite neprehovorí.

„Nie, oni nikdy nebudú bojovať o titul, Mercedes neporazia,“ vyhlásil Verstappen rozhodne. „Sú možno sekundu za nimi, takže nie. Ak niekoho kopírujete, tak budete vždy za ním.“

Do nedeľných pretekov vyštartuje Max zo siedmej pozície, je teda pomerne ďaleko od druhého radu, do ktorého sa postavia Lance Stroll a Sergio Pérez, ale nie príliš ďaleko. „Ružové Mercedesy“ by tak mohol vyzvať. V ceste mu však stoja obe Ferrari i charakter Hungaroringu, kde sa nepredbieha práve ľahko.

„V minulom roku tu bol Mercedes veľmi rýchly, takže je to celkom normálne,“ povedal Max na margo formy ružových monopostov. „Odviedli dobrú prácu, kým my veľmi zlú. Musíme sa pozrieť na to, čo dokážeme zlepšiť. Myslím, že to bude tesné.“

Možno vás zaujme

Komentáre