Hamilton uviedol svoje slová o Pérezovi na pravú mieru | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton uviedol svoje slová o Pérezovi na pravú mieru

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton a Mercedes utŕžili v Mexiku v súboji s Red Bullom ďalšiu porážku. Stajňa z Milton Keynes podala v pretekoch jeden z najsuverénnejších výkonov v sezóne a úplne odzbrojila svojho najväčšieho konkurenta. Neboli ďaleko ani od zisku double.

Lewis Hamilton mal v závere pretekov šestnásťsekundovú stratu na Maxa Verstappena a jeho tímového kolegu Sergia Péreza hneď „za zadkom“. Mexičan niekoľkokrát otvoril svoje zadné krídlo a pomýšľal na útok, hoci ho nedokázal dotiahnuť do konca. Lewis a Mercedes sa skrátka nedokázali vyrovnať Red Bullu, čo si po pretekoch aj priznali.

„Nevedel som s tým nič spraviť, aby som s nimi zabojoval. A keď máte hneď za zadným krídlom Checa, tak viete, že majú rýchle auto,“ povedal Hamilton. Tento jeho výrok znel dosť uštipačne, takže ho Lewis na druhý deň radšej uviedol na pravú mieru.

„Len sa chcem uistiť, že ľudia nebudú čítať moje nedeľné vyjadrenia nesprávne,“ napísal Hamilton na sociálnych sieťach.

„Checa Péreza naozaj veľmi rešpektujem a myslím si, že vo svojom novom tíme odvádza skvelú prácu. V tejto sezóne sa dokázal veľmi zlepšiť a viem, aké náročné je v novom tíme urobiť progres. Chce to čas,“ uviedol sedemnásobný šampión.

„Moje vyjadrenie malo jednoducho znamenať to, že nasledovanie iného auta je v Mexiku tou najťažšou vecou, a to kvôli nízkemu odporu. To je dôvod, prečo sa tam predbieha tak málo. Napriek tomu bol schopný ma veľmi tesne nasledovať, čo len zvýrazňuje, aké veľké množstvo prítlaku sú schopní vyvinúť. Palec hore Checovi za čistý súboj,“ dodal Hamilton.