Lewis Hamilton podpísal s Mercedesom novú dvojročnú zmluvu | Magazín F1 - F1online.sk

Lewis Hamilton podpísal s Mercedesom novú dvojročnú zmluvu

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton bude pokračovať vo Formule 1 minimálne do konca sezóny 2023. V sobotu jeho tím oznámil predĺženie spolupráce so sedemnásobným majstrom sveta o ďalšie dva roky.

Minulý rok sa Lewis s Mercedesom o novú zmluvu poriadne naťahoval. Strany sa dohodli vlastne až v zime, len pár týždňov pred štartom predsezónnych testov. V tomto roku sa Hamilton i Toto Wolff dušovali, že niečo také nedopustia a britský šampión avizoval vôľu podpísať viacročný kontrakt.

Už na Veľkej cene Francúzska a Veľkej cene Štajerska sme začali šípiť, že k uzavretiu dohody dôjde každú chvíľu, keď Toto Wolff prezradil, že v novej zmluve chýba už len doladiť posledné detaily. Tie očividne úspešne doladené boli a Hamilton zotrvá s Mercedesom aj svoju desiatu a jedenástu sezónu.

Otázne tak zostáva už len meno jeho tímového kolegu. Zmluvu totiž nemá ani Valtteri Bottas a vychádzajúca hviezda akadémie Mercedesu George Russell. Jeden z nich bude kolegom Hamiltona v nasledujúcej sezóne. Lewis už pred novinármi vyjadril plnú podporu svojmu súčasnému parťákovi a želá si jeho zotrvanie aj v budúcom roku.

„Ani sa nechce veriť, že je to už deväť rokov mojej spolupráce s týmto neuveriteľným tímom. Som nadšený, že bude pokračovať aj v nasledujúcich dvoch rokoch. Spolu sme toho dosiahli naozaj veľa, no stále jeho toho dosť, čo ešte môžeme dosiahnuť, ako na trati, tak mimo nej. Som neuveriteľne hrdý a vďačný za to, ako Mercedes podporuje moje úsilie v boji za diverzitu a rovnoprávnosť v tomto športe,“ povedal po podpise zmluvy Hamilton.

„Urobili dôležité a zodpovedné kroky pri vytváraní rozmanitejšieho tímu. Ďakujem všetkým oddaným a talentovaným ľuďom v Mercedese, ktorých tvrdá práca toto všetko umožňuje, a taktiež ďakujem predstavenstvu za ich trvajúcu dôveru,“ dodal Hamilton.

„Od roku 2022 vstupuje Formula 1 do novej éry a nik nie je lepším pilotom pre náš tím ako práve Lewis. Jeho úspechy v tomto športe hovoria samé za seba. So skúsenosťami, rýchlosťou a pretekárskym umením je práve na vrchole svojej pretekárskej kariéry. Vychutnávame si bitku, ktorú zvádzame v tomto roku a ktorú máme plne vo svojich rukách. Aj preto sme chceli uzavrieť túto zmluvu čo najskôr. Nič nás teda neruší a môžeme sa plne sústrediť na boj na trati. Ja vždy hovorím, že pokým Lewis udrží svoj pretekársky oheň, môže pokračovať tak dlho, ako len chce,“ povedal šéf Mercedesu Toto Wolff.