Hamilton: Skôr Verstappen má pocit, že ešte má veľa čo dokazovať | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton: Skôr Verstappen má pocit, že ešte má veľa čo dokazovať

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton začal už svoju pätnástu sezónu vo Formule 1. Počas tých predchádzajúcich štrnástich jasne dokázal, že vie, ako sa vyhrávajú majstrovské tituly. Maxovi Verstappenovi však tieto skúsenosti chýbajú, navyše je podľa Hamiltona pod tlakom. Musí dokázať, že i on na to má.

Hamilton vyhral z posledných siedmich ročníkov až šesť, keď vo väčšine z nich nenašiel seberovného alebo Mercedesu-rovného súpera. Tentoraz sa do boja proti Goliášovi postavil Max Verstappen, ktorý nebude šetriť agresivitou pri vzájomných dueloch, čo sme napokon videli i v prvej zákrute v Španielsku.

“Ja si myslím, že on má azda pocit, že ešte má toho dosť čo dokázať,” zamyslel sa Lewis Hamilton na stredajšej predvíkendovej tlačovke v Monaku. “Ja už v tomto nestojím na rovnakej strane barikády. Som nastavený tak, že tu nejde o šprint, toto je maratón. Presne preto moje štatistiky vyzerajú tak, ako vyzerajú. Budem v tom teda pokračovať a spravím všetko preto, aby sme sa jeden druhému vyhli.”

Brit tým narážal na kolízie na trati, do ktorých sa aj on sám v mladosti často zaplietol. Tento rok však Hamilton chce byť tým umnejším a pri súbojoch s dravým Holanďanom radšej zvolí podobný prístup ako v Imole či Španielsku.

“Ja si myslím, že sa mi doteraz celkom darilo vyhýbať sa tým incidentom,” poznamenal. “Zostáva nám 19 pretekov a v niektorých sa môžeme dostať do kontaktu, no dúfam, že to tak nebude. Dobré je, že podľa mňa máme medzi sebou celkom veľký rešpekt.”

Najbližšie to môže dvojica dokázať v nedeľu v Monaku, kde sa akýkoľvek kontakt môže ľahko skončiť úplne zdemolovaným monopostom. Kľúčová tu však bude kvalifikácia, veď v uličkách kniežatstva je možné, že sa k žiadnemu súboju v nedeľu ani nedostaneme.

“Teraz nevieme, čo máme čakať. Pred dvoma rokmi tu bol Red Bull nesmierne blízko. Toto auto je úplne iné, máme iné pneumatiky. Poraziť Red Bull bude tento víkend veľmi, veľmi ťažké. Na tejto trati boli vždy silní a keď sa pozrieme na to, aké je to medzi nami tesné, tak si vieme predstaviť, aký nás čaká víkend. My však spravíme všetko preto, aby sa to nestalo,” dodal.