Brundle: Ja si myslím, že Vettel bude tento rok lietať

zdroj: Scuderia Ferrari

Čo má nadchádzajúca sezóna pripravené pre Sebastiana Vettela? Možno nie až také zlé veci, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, myslí si Martin Brundle. Keď už nemecký pretekár nebude spútaný prakticky ničím, bude sa môcť uvoľniť a ukázať, na čo v skutočnosti má.

“Ak mám byť úprimný, myslím si, že Vettel bude lietať,” vyhlásil Martin Brundle v rozhovore pre The Race, podľa ktorého budú snahy Ferrari pretláčať Charlesa Leclerca márne: “Už v minulosti ho pri Markovi Webberovi v Red Bulle a aj pri Leclercovi vo Ferrari tímová réžia veľmi nezaujímala. Nebude sa o ňu starať ani teraz. Bude jazdiť len sám za seba.”

“Myslím si, že bude veľmi silný. Rýchlosť podľa mňa nestratil žiadnu, no možno sa zhoršil jeho úsudok v priamom boji. Bude fascinujúce to sledovať. Je zrejmé, že Ferrari bude uprednostňovať svojho pilota budúcnosti, ktorým je Leclerc. Na druhej strane mnohí tvrdia, že to robili už aj minulý rok,” pripomenul 61-ročný Brit.

Ohlásenie odchodu z Ferrari mu môže na trati rozviazať ruky, ale bude sa musieť vyrovnať s inou atmosférou v tíme. Tá sa nevyhnutne zmení, keďže mechanici a inžinieri už majú jasno v tom, že o rok ho vystrieda Carlos Sainz.

“Na tomto roku je bizarné to, že sa to všetko stalo ešte predtým, ako sa začala sezóna. Obyčajne sa takéto prestupy riešia v dvoch tretinách ročníka,” uviedol Brundle. “Teraz vojdete do garáže a ste tak trochu nevítanou osobou, pretože nechcú, aby ste sa dozvedeli čokoľvek, čo sa týka nasledujúceho roka. Sú to také drobné veci — ľudia sklonia zrak alebo sa odvrátia.”

“Keď sa prvýkrát ukážete v tíme a vstúpite do továrne, je to vzrušujúce. Všetci sa tešia z toho, že vás vidia. Keď ste však na odchode, začína to byť trochu nepríjemné a vy sa cez to musíte preniesť.”

Vettel tak mal pri zostavovaní kalendára aj trochu šťastia v nešťastí: “Skutočnosť, že preteky budú veľmi nahusto, mu v tomto smere pomôže,” doplnil Brundle.

Možno vás zaujme

Komentáre