Ďalšie bolestivé zlyhanie techniky. Mercedes potvrdil, že Russell musí vymeniť motor


Po dokončení svojho posledného pokusu bol George Russell nútený odstaviť svoj monopost v prvej zákrute. Mohol by hovoriť o šťastí v nešťastí, keďže aspoň stihol dokončiť svoje kolo, ale takto to vnímať rozhodne nebude. Mercedes totiž potvrdil, že ho čaká výmena motora.
Ak sa budeme pozerať na sobotu izolovane, šťastie v nešťastí to rozhodne nebolo. V poslednom kole sa totiž Russell nedokázal zlepšiť rovnako ako takmer celý zvyšok prvej desiatky, takže odstavenie auta po cieľovej čiare mu nijako nepomohlo.
Na druhej strane sa v Mercedese môžu na maďarský víkend pozrieť ako na celok a potešiť sa, že technika aspoň nezlyhala v pretekoch. To ich však upokojí len do chvíle, keď si uvedomia, že po letnej prestávke sa Russell takmer určite nevyhne trestu za nasadenie piatych komponentov pohonného ústrojenstva.
“Klesol nám tlak vody, došlo k jej úniku,” povedal po kvalifikácii George Russell, keď ešte nevedel, či bude musieť meniť motorové komponenty. “Keď som zastavil na trati, z auta tiekla voda. Nevieme, kde sa vzala. Držíme si palce, aby to nijako neovplyvnilo nedeľu.”
Aj keby sa Mercedes rozhodol siahnuť po celkom novej technike, penalizácie sa obávať nemusí. Bol by to preňho len štvrtý kus, čo ešte spadá do povolenej alokácie.
Tak či onak, Russell nemôže byť spokojný. V kvalifikácii stratil na Kimiho Antonelliho takmer tri desatiny sekundy, hoci jeho pohonná jednotka už má byť v poriadku. Presnejšie povedané, v poriadku vzhľadom na prácu s batériami.
Čo sa stalo? “Myslím, že už včera sme videli isté náznaky, pretože sme zaostávali azda ešte viac. Mali sme však skvelé pretekové tempo, čo obyčajne vypovedá o tom, že problém nie je v aute, ale v pneumatikách. Viac sa dozvieme zajtra, či sa nám podarilo nájsť správny kompromis medzi nastavením na kvalifikáciu a na preteky.”
“Azda sme mohli auto zrýchliť na kvalifikáciu na úkor výkonu v pretekoch. Ako som povedal, zajtrajšok odpovie na otázku, či sme našli zlatý stred. Predbiehanie však bude náročné. Áno, bolo by fajn, keby som bol o čosi vyššie,” dodal.







