logo F1online.skF1online.sk

Kamaráti ma môžu vyfackať, keby ma F1 zmenila, hovorí Bortoleto

Gabriel Bortoleto
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlíkvčera 01:00

Brazília je pravá motoristická veľmoc. Táto krajina dala svetu víťazov veľkých cien i majstrov sveta, ale po odchode Felipeho Massu v roku 2017 zažívala neplodné obdobie. Zmeniť to má Gabriel Bortoleto, ktorého životopis ukazuje, že má všetky predpoklady, aby si vo Formule 1 vybudoval dlhodobú kariéru.

Byť pilotom F1 z Brazílie znamená doma niečo podobné ako byť pilotom Ferrari v Taliansku. Krajina Emersona Fittipaldiho, Nelsona Piqueta a predovšetkým Ayrtona Sennu má bohatú motoristickú tradíciu a svojich pretekárov uctieva ako polobohov alebo futbalistov. To je veľmi náročná situácia, najmä pre mladého jazdca.

Gabriel Bortoleto na domácich pretekoch v Sao Paule pocítil vášeň a podporu domácich fanúšikov. Možno mu trochu zviazala ruky, keďže na Interlagose zažil veľmi nevydarený víkend. Sám si však po svojej prvej sezóne pripomína, že sláva mu nesmie stúpnuť do hlavy.

„Ani trochu som sa nezmenil,“ vyhlásil Bortoleto v rozhovore pre F1.com. „Myslím si, že som sa naučil lepšie rozvrhnúť svoj čas, ale ako človek som sa podľa mňa nezmenil.“

„Rád rozosmievam ľudí vo svojom okolí, rád ich robím šťastnými. To je podľa mňa veľmi, veľmi dôležité a taký v skutočnosti som. Myslím si, že Formula 1 vás môže veľmi ľahko zmeniť. Ja však nevidím dôvod, prečo by som sa mal meniť,“ pokračoval Bortoleto.

„Vždy priateľom aj ľuďom v tíme zo srandy hovorím, že keby som sa zmenil, môžu ma vyfackať. Zatiaľ som nedostal žiadnu facku,“ dodal s úsmevom brazílsky pretekár.

Gabi má za sebou dôležitú prvú sezónu vo Formule 1 a pred sebou ešte dôležitejší druhý rok. Môžeme povedať, že v poslednej sezóne Sauberu sa dokázal presadiť a zastal si svoje miesto vo Formule 1, avšak pod vlajkou Audi budú tlak a očakávania ešte väčšie. Nemecká automobilka nemieni jazdiť v strede poľa a s novou situáciou sa budú musieť vyrovnávať aj jazdci.

„Teším sa na začiatok nového projektu,“ povedal Bortoleto o Audi. „Po Novom roku sa naplno sústredím na tento projekt. Čaká nás niečo neuveriteľné a bude úžasné, keď ho budem môcť viesť a sústrediť sa naň.“

Súvisiace články

Diskusia