Poznáme najväčšieho vyzývateľa Mercedesu: Red Bull predstavil RB16B | Magazín F1 - F1online.sk

Poznáme najväčšieho vyzývateľa Mercedesu: Red Bull predstavil RB16B

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull poňal predstavenie nového monopostu svojsky. Na rozdiel od ostatných tímov, ktoré už svoje autá predstavili, ohľadom svojho veľkého dňa podal pomerne málo informácií. A tak sme už od rána čakali, kedy spoznáme nový RB16B. A v utorok napoludnie sme sa konečne dočkali.

Krátko pred 12:00 vysvitlo, že Red Bull si pre dnešný deň rezervoval okruh v Silverstone, na ktorom sa mal preháňať Sergio Pérez. Na sociálnych sieťach dokonca začala kolovať fotografia, na ktorej mal byť monopost RB16B a ktorá mala mať práve dnešný dátum.

Red Bull však už na sociálnych sieťach naznačil, že bude pokračovať v tradícii a opäť nasadí špeciálne zimné lakovanie. A všetko tomu nasvedčuje. Ukázalo sa totiž, že Sergio Pérez jazdil v dva roky starom monoposte RB15, a presne ten bol aj na fotografii.

Nový RB16B sa dostane na trať až v stredu v rámci filmovacieho dňa, zrejme v spomínanom špeciálnom farebnom prevedení.

Červení býci sa tento rok pokúsia zaútočiť na Pohár jazdcov najmä vďaka Maxovi Verstappenovi, ktorému by mal robiť Sergio Pérez — po sklamaní z výkonov Alexa Albona — oveľa zdatnejšieho sekundanta ako rodák z Londýnu. Budú mať však techniku na to, aby splnili sny sebe a fanúšikom rakúskeho tímu?

Nuž sa pozrime na monopost RB16B na videu a fotografiách, ktoré zverejnil samotný tím a s ktorým budú jazdiť Verstappen s Pérezom:

Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool
Red Bull Content Pool