Red Bull s Pérezom bude vážnejšou hrozbou, avizuje Hamilton | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull s Pérezom bude vážnejšou hrozbou, avizuje Hamilton

fotka k článku undefined
zdroj: Racing Point

Red Bull počas zimy zosilnie. Nie iba vďaka odstráneniu problémov s aerodynamikou a vylepšenej pohonnej jednotke Hondy, ale aj z pohľadu jazdeckého zloženia. Aspoň to si myslí Lewis Hamilton, ktorý vníma dvojicu Verstappen-Pérez ako oveľa konkurencieschopnejšiu než dvojicu Verstappen-Albon.

Rakúska stajňa v piatok informovala o tom, že Sergio Pérez konečne dostane šancu v poriadnom top tíme. Je síce pravda, že v roku 2013 sme ho videli v McLarene, no pri pohľade na výsledky v šampionáte musíme skonštatovať, že vtedy McLaren zrovna top tímom nebol. Teraz dostane Mexičan šancu ukázať sa a možno posunúť plánovaný príchod Jukiho Cunodu do Red Bullu o nejaký ten rok.

Pérez totižto má predpoklady na to, aby prevzal úlohy Alexa Albona, ktoré si takmer nikdy neplnil. Od kolegu Maxa Verstappena by vedenie tímu čakalo, že ho bude v pretekoch podporovať aspoň tým, že pri problémoch strieborných šípov im vezme body. Problémom bolo to, že aj v takom prípade končil Albon za Bottasom s Hamiltonom.

“Všetka úcta k Alexovi, ale v pretekoch sme videli, že sme si to rozdávali len ja s Valtterim proti Maxovi,” skonštatoval Lewis Hamilton na piatkovom odovzdávaní cien. “Ja som sa už raz ocitol v takej pozícii, v akej bol Max.”

Brit si následne zaspomínal na roky 2008 a 2009. “Bolo to hlavne počas toho, keď som bol v McLarene lídrom a naše druhé auto nebolo súčasťou tých súbojov. Keď sme bojovali s Ferrari, oni sa vedeli hrať so stratégiou, a tým nám to výrazne sťažovali.”

Príchod Heikkiho Kovalainena bol na jednej strane pozitívny — ukončil napätie v McLarene medzi Alonsom a Hamiltonom —, no na druhej strane McLaren možno stál šancu zabojovať o Pohár konštruktérov. Kým Lewis Hamilton získal v roku 2008 majstrovský titul s 98 bodmi, Kovalainen obsadil siedmu priečku a na konte ich mal len 53.

“Myslím si teda, že toto Red Bull automaticky posilní. Hlavne, keď sa pozrieme na to, aké výkony predvádza Sergio,” zamyslel sa Hamilton. “Sergio jazdil tento rok naozaj vynikajúco. Zaslúžil si tú sedačku a preto ma potešilo, keď som sa dopočul, že si ho vybral jeden z top tímov a dal mu šancu.”

“Medzi ním a Maxom Verstappenom to bude vzrušujúci súboj a nám to znepríjemní život. Aj my na to budeme musieť šliapnuť, pretože nás čaká boj, aký sme už dlho nevideli; budú proti nám bojovať dvaja jazdci.”

Hamilton sa na to teší: “My ako tím si také veci vychutnávame. Milujeme výzvy a táto bude oveľa vzrušujúcejšia!”