Hadjar by v prípade telefonátu povedal Red Bullu, že je pripravený

Isack Hadjar sa zaradil medzi kométy a najpríjemnejšie prekvapenia doterajšieho priebehu sezóny. Vo všeobecnom bolehlave nad jazdeckou zostavou Red Bullu sa stal majákom nádeje. Aj keď tím avizoval, že Júki Cunoda zostane po boku Maxa Verstappena do konca sezóny, v prípade pokračujúcich neuspokojivých výkonov druhého pilota bude táto diskusia žiť vlastným životom.
Po Hadjarovej nehode v zahrievacom kole úvodných pretekov v Austrálii nejeden očakával, že francúzsky pretekár sa psychicky rozsype. Ten však preukázal obrovskú psychickú odolnosť a v Číne i Japonsku zajazdil fantasticky. V Suzuke prekonal tlak bezpečnostných pásov na jeho rozkrok i tlak po zbabranom úvode sezóny v podaní Racing Bulls a cieľom prešiel na výbornom ôsmom mieste.
Ako to už v prípade dobrého výkonu pilota Red Bullu v sesterskom tíme býva, nasledovali otázky na margo možného posunu do hlavnej stajne po bok Maxa Verstappena. Hadjar na otázku, či by bol pripravený na posun do Red Bullu, odpovedal tak, ako sa od pilota so zmluvou s výrobcom energetických nápojov očakáva. „Samozrejme, je to Red Bull, je to veľký tím,“ zareagoval francúzsky mladík.
„Iste, je to veľká výzva a ja v súčasnosti nekujem plány na presun do Red Bullu, len sa snažím odovzdávať to najlepšie, čo vo mne je. Keby mi však zavolali, samozrejme, povedal by som im, že som pripravený. Aj keby som nebol, povedal by som, že som pripravený,“ vyhlásil odvážne Hadjar.
Ten si po Japonsku vypočul ovácie a pochvaly zo všetkých strán. Preňho je najdôležitejšie, že sa k nim pripojil aj ten najdôležitejší muž – poradca Red Bullu Helmut Marko. Rakúšan má veľký záujem na tom, aby sa Isackovi darilo, keďže jazdecká akadémia pod jeho vedením sa v posledných rokoch dvakrát neblysla. Nateraz môže byť materská firma spokojná s výkonmi aspoň jedného z mladíkov.
„Ohromil ma od prvej chvíle v kokpite. Vlastne, jeho rýchlosť prekvapila nás všetkých, ale tiež jeho pokoj. Našťastie získal body. Myslím si, že by ich získal aj v predchádzajúcich pretekoch, keby mal správnu stratégiu. Vo všeobecnosti som však veľmi spokojný, že máme takýto nový talent v našom tíme,“ povedal Marko.