RB sa od ďalšej sezóny prizná k menu Racing Bulls, potvrdil Bayer

Niekdajší tím AlphaTauri od začiatku sezóny preteká pod novým menom Visa Cash App RB, no od budúceho roka sa to zmení. Generálny riaditeľ stajne Peter Bayer potvrdil, že sa jeho tím “prizná” k tomu, čo vlastne znamená skratka RB a bude sa podľa nej aj nazývať.
Keď na prelome rokov tím z Faenzy odhalil svoju novú identitu, nástojčivo trval na svojom, že skratka RB v skutočnosti nie je žiadnou skratkou — RB je jednoducho RB. Tvrdil to aj napriek tomu, že spoločnosť, pod ktorou tím v Taliansku pracuje, sa volá Racing Bulls S.p.A a tento názov bol uvedený aj v štartovej listine šampionátu.
“Bavili sme sa o rôznych možnostiach, no mali sme pocit, že je to taký jazykolam. Predstavte si, že musíte stále hovoriť o tíme Visa Cash App Racing Bulls Formula 1 Team. Kým by ste dopísali svoj prvý článok, už by ste z toho boli otrávení,” zasmial sa na svojom vtipe Peter Bayer, ktorý sa objavil na stanici ServusTV.
Namiesto toho zrejme marketingové oddelenie dúfalo, že fanúšikovia budú tím označovať podľa mien sponzorov Visa Cash App. V tomto sa však prerátalo — ani pri Mercedese ľudia nevyslovujú meno titulného partnera Petronas, pri Aston Martine Aramco či pri Red Bull meno sponzora Oracle. Veľmi dobre sa neuchytila ani nepoužiteľná skratka RB. Najrozšírenejšie sa využíval akronym VCARB.
Viaceré postavy v padoku sa s krkolomným názvom talianskej stajne napokon vôbec netrápili. Napríklad Fernando Alonso pobavil fanúšikov, keď v Austine na margo Liama Lawsona vyhlásil, že “v tom AlphaTauri sedí riadny idiot”. Stajňa na to zareagovala žartom a k fotografii Lawsona a Alonsa doplnila popis, v ktorom zas Alonsa označila za jazdca Racing Pointu. Nuž a napríklad magazín Auto Motor und Sport vo svojich článkoch tradične označuje juniorský tím Red Bullu ako Toro Rosso.
Taliansky tím teraz oficiálne dá fanúšikom do rúk skrátenú verziu mena, ktorú budú môcť používať. “Racing Bulls. Visa Cash App Racing Bulls. V skutočnosti sa nič nemení,” vyhlásil Peter Bayer, čím definitívne ukončil cvičenie s predstieranou neexistenciou skratky RB. “Počas roka vyvstávala len jedna otázka: Čo znamená RB? Čo vlastne znamená to RB? Teraz to spravíme oficiálnym: RB znamená Racing Bulls.”
Mnohí by zrejme beztak privítali návrat k známemu menu Toro Rosso, na ktoré si fanúšikovia už dávno zvykli. Prečo sa teda vo vedení rozhodli nevrátiť sa k starej známej značke, ale vytvárať celkom novú identitu?
“Azda by sme sa mali vydať trochu do histórie. Meno Racing Bulls je v skutočnosti súčasťou filozofie Red Bullu. Existujú napríklad Flying Bulls, kde mal pán Mateschitz svoje lietadlá. Toto je logická postupnosť,” objasnil 53-ročný Rakúšan drobnú záhadu juniorky Red Bullu.