Wolff o navýšení podielu v Aston Martine: Na tímy to nebude mať vplyv | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff o navýšení podielu v Aston Martine: Na tímy to nebude mať vplyv

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Mercedes ešte minulý mesiac oznámil, že sa mu podarilo dohodnúť s automobilkou Aston Martin na zvýšení jeho podielu v spoločnosti až na dvadsať percent. Vplyv strieborných šípov vo Formule 1 tak porastie, Toto Wolff ale situáciu upokojuje. Na tímy Formuly 1 vraj táto zmena nebude mať žiaden vplyv.

Mercedes momentálne vlastní 2,6 percenta Aston Martinu. To sa zmení počas najbližších troch rokov, keď sa podiel navýši až na spomínanú pätinu. V Aston Martine sa navyše angažuje aj Toto Wolff osobne, hoci podľa vlastných slov nemá žiaden vplyv na fungovanie stajne.

Tento ťah Mercedesu však vzbudil záujem novinárov, ktorí sa Wolffa spýtali, či to nejako ovplyvní motoršportový program jednotlivých tímov. “Nie, zatiaľ nie,” vysvetlil Toto Wolff, šéf Mercedesu. “Tím Formuly 1, teda Aston Martin F1 team, je úplne nezávislý od automobilky Aston Martin.”

“Samozrejme, že tento nákup podielov v Daimleri bol rozhodnutý čisto so záujmom o automobilku, nie o ich pretekárske aktivity. Z môjho pohľadu sa teda nič nemení,” doplnil 48-ročný Viedenčan.

Jedným z hlavných dôvodov prepojenia týchto značiek je záujem o presun technológií. Aston Martin bude mať prístup k pohonným ústrojenstvám Mercedesu pre svoje nasledujúce projekty. Podľa Lawrenca Strolla ide o dôležitý moment na ceste prerodu Aston Martinu, z ktorého sa má stať “jedna z najvýznamnejších značiek luxusných vozidiel na svete”.