Podľa Rosberga musí byť Bottas útočnejší | Magazín F1 - F1online.sk

Podľa Rosberga musí byť Bottas útočnejší

Valtteri Bottas
zdroj: Mercedes

Vo Formule 1 je pilot len taký dobrý, aké dobré boli jeho posledné preteky. V prípade hodnotení Nica Rosberga platí, že pilot je len taký dobrý, aký dobrý bol jeho posledný deň v monoposte. Kým po sobote Valtteriho Bottasa vychválil, po nedeli si fínsky jazdec vyslúžil i dávku kritiky.

Valtteri Bottas si v sobotu na svoje konto pripísal už štrnástu pole position, keď Lewisa Hamiltona porazil o viac ako dve desatiny. Podľa Nica Rosberga to bol výborný odkaz pre úradujúceho majstra sveta o tom, že s Bottasom ešte stále treba počítať. V nedeľu mu to ale vydržalo len trinásť kôl, keď v prvej zákrute prebrzdil a prišiel o líderskú pozíciu.

Avšak, vyštartoval vynikajúco, do takýchto ostrých súbojov sa v prvej zákrute Bottas nezvykne púšťať. Rosberg ho za to chváli: “Lewis šiel do zákruty na čele, Valtteri potom odviedol vynikajúcu prácu, keď sa udržal na vonkajšku. Hoci bol mimo trate, pedál mal až na podlahe, aby získal tú pozíciu späť.”

“Bola to vynikajúca jazda. Myslím si, že niečo také som v súboji s Lewisom Hamiltonom skúsil asi šesťkrát a vždy som prehral. Chcem tým povedať, že z vonkajšej strany Lewisa Hamiltona nedostanete,” pokračoval majster sveta z roku 2016.

O pár minút neskôr začalo na okruhu mrholiť. Zrejme aj tento fakt prispel k tomu, že sa Bottasovi v prvej zákrute zablokovali kolesá, no podľa Nica Rosberga to nemôže byť výhovorkou.

“O niekoľko kôl neskôr spravil Valtteri takúto chybu. Tie si proti Lewisovi Hamiltonovi nemôžete dovoliť, musíte byť perfektní. Bottas musí pridať. Na Lewisa neútočí dostatočne silno,” zhodnotil Rosberg.

Možno vás zaujme

Komentáre