fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton: Ďalšie víťazstvo bude mojím najveľkolepejším v kariére

Lewis Hamilton
© Twitter/Mercedes
Tomáš Masár
Tomáš Masár4. 10. 2023

V porovnaní s vlaňajškom, kde sa dlho len hľadal, podáva Hamilton v aktuálnom ročníku štandardne nadpriemerné výkony. V šampionáte jazdcov okupuje skvelú tretiu priečku a tímového kolegu Georgea Russella drží v priebehu celej sezóny takpovediac na dištanc. Napriek tomu sa sedemnásobný majster sveta tešil z víťazstva naposledy pred takmer dvoma rokmi. Tridsaťosemročný Brit však flintu do žita nehádže, práve naopak. Aj tesne pred štyridsiatkou disponuje dostatkom motivácie a verí, že sa už čoskoro vráti na víťazné chodníčky.

Hoci na druhého najstaršieho pretekára na štartovom rošte dolieha raz za čas únava, vďaka mladému, rýchlemu a neustále sa zlepšujúcemu tímovému kolegovi, akým je George Russell, o motiváciu núdzu nemá.

„Sú dni, kedy by som najradšej ani len nesadol do kokpitu,“ uviedol Lewis Hamilton pre švajčiarsky Blick. „Motiváciu mi dávajú aj duely s mojím tímovým kolegom Georgeom [Russellom]. V takýchto súbojoch sa musíte mať vždy na pozore.“

Viesť napínavé súboje koleso na koleso s tímovým kolegom o štvrté či piate miesto je určite fajn, ale ešte o niečo lepšie je biť sa o víťazstvá v pretekoch – o čom však môže Mercedes v posledných niekoľkých desiatkach pretekoch iba snívať.

Hamilton však tvrdí, že nepotrvá dlho a Mercedes sa opäť postaví do čela – ideálne už v nadchádzajúcom ročníku, i keď celý proces môže trvať o niečo dlhšie. V jednom si je však víťaz viac než stých pretekov istý; „comeback“ to bude veľkolepý.

„Dúfam, že množstvo údajov, ktoré sme v tomto roku nazbierali, sa odzrkadlí na novom aute,“ poznamenal Lewis. „V to sa nádeja celý Mercedes a rovnako tak aj všetci v továrňach. Všetci musíme vždy veriť svojim cieľom a hlavne sa nikdy nevzdávať.“

„Budeme opäť vyhrávať, dokážeme to. Ďalší krok v podobe najvyššieho stupienka príde – a bude sa jednať o pravdepodobne môj najväčší triumf v celej kariére,“ dodal Hamilton, ktorý prednedávnom predĺžil kontrakt s Mercedesom do roku 2025.