fb pixel
logo F1online.sk

Russell: Ak sa na to pozriete racionálne, tak je to očakávaný výsledok

George Russell
© Twitter/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík23. 9. 2023

Mercedes je v boji o celkové druhé miesto Pohára konštruktérov v najlepšej pozícii. Stále disponuje solídnym náskokom pred Ferrari a McLarenom, ale jazdci týchto dvoch tímov ukázali v Suzuke v doterajšom priebehu víkendu lepšie tempo. Po siedmom mieste Lewisa Hamiltona a ôsmom Georgea Russella nie sú ambície tohto tímu pred nedeľnými pretekmi vysoké.

Aj keď si z rovnice odmyslíme Maxa Verstappena a jeho obrovský náskok, strata Mercedesu bola beztak vysoká. Hamilton stratil na druhého Oscara Piastriho takmer pol sekundy a na štvrtého Charlesa Leclerca takmer štyri desatiny. Aj keby na tom bol Mercedes v pretekovom tempe lepšie než v kvalifikačnom, dá sa očakávať až takýto posun vpred? George Russell si to nemyslí.

„Myslím si, že to dobre ilustruje, ako na tom skutočne sme na podobných okruhoch, keď sa musíte popasovať s veľkým rozdielom medzi pomalými a rýchlymi zákrutami. Trápime sa v snahe pokryť všetky aspekty týchto tratí,“ povedal po skončení kvalifikácie George Russell.

„Keď prídeme na okruhy, ktoré pozostávajú celé z jedného typu zákrut, ako napríklad pred týždňom v Singapure, tak sa dokážeme s autom trafiť do ideálneho okna a dostať z neho maximálny prítlak. Nie sme teda prekvapení a keď sa na to pozriete racionálne, tak to skončilo podľa očakávaní,“ dodal George.

Mercedes mal v tejto sezóne zakaždým prevahu v pretekovom tempe. Kvalifikačné výsledky monopostu W14 nie sú nijak ohromujúce, ale vďaka dobrej práci s pneumatikami sa piloti dokázali zakaždým posunúť dopredu. V Suzuke však Russell niečo podobné neočakáva.

„Myslím si, že to bude náročné. Prirodzené tempo monopostu, ktoré sme videli dnes v kvalifikácii, sa zajtra nezmení. Rozostupy sa podľa mňa zmenšia, ale nijak podstatne,“ povedal rodák z King’s Lynn.

„Tiež máme v porovnaní s našimi súpermi k dispozícii dve sady čerstvých tvrdých pneumatík, čo pre nás môže byť drobná výhoda, ale keď sa trápite v rýchlych zákrutách, auto sa kĺže, tak sa gumy opotrebúvajú ešte viac. neexistuje teda dôvod domnievať sa, prečo by McLaren a Ferrari mali mať horšie tempo než my,“ dodal Russell.

Súvisiace články