Ubolený Russell: Od víťazstva ma delila polovica auta | Magazín F1 - F1online.sk

Ubolený Russell: Od víťazstva ma delila polovica auta

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/F1

George Russell si pred pretekmi mädlil ruky, že Scuderii vezme singapurské víťazstvo. Carlosa Sainza už skutočne kládol na lopatu, no napokon si rovnako ako baba Jaga v Mrázikovi sadol na túto lopatu sám. Pilot Mercedesu sa zlomeným hlasom ospravedlnil tímu a povzdychol si, že od víťazstva ho delili možno dva metre.

V závere Veľkej ceny Singapuru sa George Russell na nových stredne tvrdých pneumatikách vydal na stíhaciu jazdu. Pred sebou mal troch jazdcov, ktorí na oveľa staršej a tvrdšej sade pripomínali bezbranné prasiatka, zatiaľ čo z Russella sa stal hladný vlk. Podobne ako v rozprávke si však Carlos Sainz nepostavil domček zo slamy ani z dreva, ale z poctivého železobetónu.

Útoky Georgea Russella tak s Landom Norrisom dlho odrážali, až kým nemuseli. Počas priameho prenosu z palubnej kamery Landa Norrisa otočenej dozadu sme totiž videli, ako si to zrazu monopost Mercedesu namieril priamo do bariér.

“Ak mám byť úprimný, nemám slov,” povedal George Russell so slzami na krajíčku a roztraseným hlasom. “Tieto preteky sú také dlhé a fyzicky náročné, že je ťažké udržať si koncentráciu… Carlos odvádzal skvelú robotu, keď brzdil štartové pole a tým nám bránil využiť alternatívnu stratégiu.”

Víťaz minuloročnej VC Brazílie nepridal do svojej vitríny ďalšiu trofej. Verí však, že keby súboj s Norrisom dopadol lepšie, prvá priečka by bola jeho. “Myslím si, že od víťazstva ma delila polovica dĺžky auta, keby som sa len dostal pred Landa, keď som mal na to príležitosť. Myslím si, že potom by som už predbehol aj Carlosa. V poslednom kole som však stratil koncentráciu a spravil som milimetrovú hrúbku. To bol koniec. Chcem sa ospravedlniť celému tímu…”

Netreba plakať nad rozliatym mliekom. Z chyby sa treba poučiť a už v Japonsku si napraviť chuť pekným výsledkom. Presne o to sa Russell istotne pokúsi, no dnes večer bude ešte veľmi ubolený.

“Boli to vskutku náročné preteky. Pneumatiky odchádzali a posúvali sme limity. Také by mali byť preteky; ak spravíte drobnú chybu, zaplatíte za to. Zlomilo mi to však srdce,” pripustil George Russell, ktorého bude nedeľa v Singapure mrzieť podobne ako VC Sachíru 2020. “Celý víkend sme prijímali skvelé rozhodnutia, auto bolo vynikajúce, kvalifikácia výborná. Rovnako preteky. Boli sme odvážni pri voľbe stratégie. Mám pocit, že som sklamal seba aj tím. Pretekanie je tvrdé, ale my sa vrátime.”