Red Bull dramaticky zmenil svoje ciele: Budem spokojný aj s pár bodmi, hovorí Pérez | Magazín F1 - F1online.sk

Red Bull dramaticky zmenil svoje ciele: Budem spokojný aj s pár bodmi, hovorí Pérez

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Sezóna 2023 v podaní Red Bullu bola priam synonymom bezchybnosti a dokonalosti. Aj keď singapurský víkend ešte neskončil, zo slov Maxa Verstappena a Sergia Péreza máme pocit, že Red Bull nedosiahne v tejto sezóne na 22 víťazstiev.

Zrejme ani tomu najväčšiemu neprajníkovi Red Bullu sa nechce veriť, že by bol tento tím v nedeľu úplne mimo boja o víťazstvo. Po katastrofálnom priebehu víkendu v Singapure však túto nádej stratili minimálne Sergio Pérez a Max Verstappen, ktorí už nedúfajú v pódium, nieto ešte vo víťazstvo.

Prvýkrát od Veľkej ceny Ruska 2018 zostali obaja piloti Red Bullu pred bránami Q3. Bolo to vyvrcholenie veľmi nevydareného víkendu plného sťažností, nadávok a problémov. Na RB19, ktorý bol v doterajšom priebehu sezóny stelesnením dokonalosti, sa naozaj ťažko pozeralo. Aj keď tomu mnohí nechceli uveriť a hovorili, že Red Bull na nás hrá divadielko, po kvalifikácii môžeme povedať, že problémy tohto tímu boli skutočné.

„Bolo to dosť náročné,“ povedal Sergio Pérez po skončení kvalifikácie pre televíziu Sky. „Veľa sme sa hrali s nastavením auta, ale bolo to ťažké. V skutočnosti by som však povedal, že sme začali naozaj dobre. V prvom tréningu bol monopost pekne vyvážený, ale od druhého to s ním bolo veľmi náročné.“

Problémy Red Bullu potvrdili obaja piloti. Pérez mohol vystúpiť zo svojho tieňa a pokoriť tímového kolegu. Mexičan však v skutočnosti dokonal skazu Red Bullu, keď sa roztočil v záverečnom pokuse v Q2 a skončil až trinásty, aj keď odmietol, že by jeho hodiny spôsobila jazdecká chyba.

„Tu a tam sme vykonali niekoľko zmien nastavenia, ale nič z toho nemalo vplyv na vyváženie. Nedokázal som dokončiť svoj posledný pokus v Q2, čo všetko ešte zhoršilo. Motor nedodával žiadny výkon a potom náhle zabral. Stratil som kontrolu nad autom a roztočil sa. Je to škoda, naozaj veľká škoda,“ povedal Pérez.

Aj keď podľa Mexičana bolo možné dostať Red Bull v kvalifikácii do najlepšej desiatky, v pretekoch veľké zázraky neočakáva. „Podľa mňa bol postup do Q3 možný. V nedeľu však budú stupne víťazov určite mimo náš dosah. Budem spokojný, ak dokážeme získať pár bodov,“ povedal Pérez.