Verstappen reaguje na Wolffa: Mali na hovno preteky a preto bol naštvaný | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen reaguje na Wolffa: Mali na hovno preteky a preto bol naštvaný

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Vyhlásenia Tota Wolffa, ktorý po Veľkej cene Talianska označil rekordné zápisy Red Bullu ako „dobré len pre Wikipediu“, rezonovali na formulovej verejnosti po celé dva týždne. Keďže v Monze sa k tomuto stanovisku nestihli vyjadriť zástupcovia Red Bullu, museli sme na ich reakciu čakať do Singapuru. Na štvrtkovej tlačovej konferencii jazdcov sa Max Verstappen, z pochopiteľných dôvodov, nevyhol tejto téme a reagoval podľa očakávania.

Wolff si medzitým za svoje slová zlizol nemalú kritiku hlavne od britských médií. Boss Mercedesu znie ako ubolený porazený, ktorý nevie prehrávať. Mediálne prestrelky by sme z jeho strany čakali skôr v prípade, že sa s Red Bullom ocitne v boji o titul, nie teraz, keď na takéto silné slová nemá potrebné „náboje“, ktorými sú výsledky.

Na otázku, či ho sklamali Wolffove slová po skončení Veľkej ceny Talianska, Max Verstappen odpovedal: „Nie, nie som z toho sklamaný. Mali skrátka dosť na hovno preteky a asi bol naštvaný z ich výkonu.“

Piate a šieste miesto sa vo svete Mercedesu skutočne považuje za „na hovno preteky“, aj keď mnohí by po takom výsledku dva týždne oslavovali. Dokonca aj na pomery tohtoročného Mercedesu to bol zlý výsledok. Okrem toho, druhý tím Pohára konštruktérov chýbal na pódiu už štyri veľké ceny.

„Niekedy znie takmer ako zamestnanec nášho tímu,“ prehlásil Verstappen, čím zrejme narážal na skutočnosť, že Wolffove komentáre na adresu Red Bullu sa často dostávajú na titulky novín, aj keď v skutočnosti bol jeho tím v Taliansku až tretí najlepší. „Našťastie ním však nie je,“ dodal s potmehúdskym úsmevom.

„Podľa mňa je skrátka dôležité, aby sme sa sústredili na seba a na náš tím. Presne to aj robíme a dbali sme na to aj v minulosti, keď sme boli za nimi a práve oni dominovali,“ povedal Verstappen.

„Myslím si, že by ste mali byť schopní oceniť, keď sa niektorému tímu veľmi darí. Povedal by som, že my sme to v minulosti urobili, pretože to pre nás bola určitá inšpirácia. Bolo veľmi pôsobivé v tom čase sledovať niekoho takého dominantného ako Mercedes.“

„Vedeli sme, že musíme len viac pracovať, snažiť sa byť lepší a pokúsiť sa dostať na túto úroveň. Teraz, keď sa nám to podarilo, sme určite veľmi spokojní a užívame si tieto okamihy. Úprimne, to je všetko, čo k tomu môžem povedať,“ dodal Max.