Je rýchlejší Hamilton alebo Verstappen? Odpovedá George Russell | Magazín F1 - F1online.sk

Je rýchlejší Hamilton alebo Verstappen? Odpovedá George Russell

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

George Russell v jednom z nedávnych rozhovorov obdržal otázku podpásovku. Vraj či je rýchlejším pretekárom v súčasnosti dominujúci Max Verstappen alebo najúspešnejší pilot všetkých čias a zároveň Russellov tímový kolega Lewis Hamilton. Čo myslíte, ako Brit odpovedal? Ak sa nazdávate, že ukázal prstom na sedemnásobného šampióna, tak máte pravdu.

Lewis Hamilton sa v priebehu kariéry tešil až sedemkrát zo zisku majstrovského titulu. Keďže kraľuje väčšine štatistikám, právom môže byť označovaný za historicky najväčšieho velikána Formuly 1.

Na druhej strane, čoraz väčšia časť fanúšikovskej obce sa nazdáva, že hoci Max Verstappen nemá na konte oficiálne ešte „ani“ tri tituly, bude to práve Holanďan, kto Hamiltonove rekordy jedného dňa prekoná a ktorý má vraj čo do rýchlosti oproti britskému náprotivkovi o čosi navrch.

Jazdci štartového poľa odpovedajú – až na určité výnimky – na otázku, kto je z vyššie uvedenej dvojice rýchlejší, spravidla vyhýbavo. Nie však taký George Russell, ktorý je nielen Hamiltonovým „parťákom“, ale aj dlhoročným obdivovateľom a podporovateľom.

„Je jasne najväčším pretekárom všetkých čias,“ vyslovil sa na adresu Lewisa Hamiltona George Russell pre Autoweek. „Veľa som sa od neho naučil tak na trati, ako aj mimo nej, je to obrovská osobnosť tohto športu.“

„Myslím, že je neustále hladný po víťazstvách. Rovnako tak chcem vyhrávať aj ja a poraziť ho. Platí, že Lewis je aj naďalej najlepším jazdcom všetkých čias,“ poznamenal víťaz vlaňajšej Veľkej ceny Sao Paula.

„Taktiež ho možno označiť za najrýchlejšieho a najlepšieho na štartovom rošte,“ pokračoval v chvále tímového kolegu priebežne siedmy muž šampionátu. „Mám to šťastie, že s ním môžeme pretekať hlava-nehlava, týždeň čo týždeň.“

„Chcem sa postaviť tým najlepším, a to preto, že verím v seba a dokázal som sám sebe a ľuďom okolo mňa, čoho som schopný. Rešpekt si získate tým, že budete jazdiť po boku tých najlepších v obore,“ dodal Russell.