Toto nie je o odplate alebo o vyrovnaní účtov za rok 2021, hovorí Hamilton o novej zmluve | Magazín F1 - F1online.sk

Toto nie je o odplate alebo o vyrovnaní účtov za rok 2021, hovorí Hamilton o novej zmluve

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Pokračoval by Lewis Hamilton v kariére, keby mal vo vrecku rekordný ôsmy titul? Mnohí pozorovatelia a odborníci odpovedajú na túto otázku záporne. Lewisa vraj poháňa jeho kryptonit a túžbu po ňom ešte posilnil rok 2021, keď za kontroverzných okolností prišiel o titul v posledných pretekoch sezóny.

Je možné, že Hamilton čerpá vôľu pokračovať aj z tohto sklamania? Nebolo by to prvýkrát, čo nejakého športovca poháňa pocit krivdy. Sám Hamilton to však odmieta. Podľa jeho slov sa nedá žiť v minulosti.

„Pokiaľ ide o rok 2021, tak ja nie som pomstychtivý človek,“ povedal Hamilton novinárom v Monze. „Toto nie je o odplate alebo o vyrovnaní účtov. To je minulosť a minulosť sa nedá zmeniť.“

„Teraz však môžeme tvrdšie pracovať, byť precíznejší a lepší smerom do budúcna. Naozaj verím, že spolu s týmto tímom môžeme vybojovať viac titulov a vyhrať viac pretekov. Tam investujem svoju energiu,“ dodal Lewis.

Z vlastného i Hamiltonovho zotrvania mal veľkú radosť aj obvykle výrečný George Russell, ktorý opäť nešetril slovami chvály na adresu všetkých. Z nových zmlúv pre oboch pilotov bol zrejme taký nadšený, až úplne zabudol, že titul môže vyhrať len jeden.

„Myslím si, že je nesmierne dôležité, aby sme s naším vzťahom pokračovali obaja,“ povedal Russell. „Niekedy vidíte, že so zmenou jazdeckej dvojice sa zmení aj dynamika vnútri tímu, čo môže interne narušiť pár vecí. Vieme, že v tomto smere sme nikdy nemali žiadne problémy.“

„Od prvého dňa je tu zdravá konkurencia a tlačíme spoločne jedným smerom. Máme podobnú spätnú väzbu, čo pomáha inžinierom pokračovať vo vývoji,“ dodal George.

Pre britského mladíka bol prestup do Mercedesu dlho očakávaným vykúpením po rokoch na konci poľa s Williamsom. Jeho príchodom však skončila aj éra dominancie tohto tímu a aj keď sa dočkal jedného víťazstva, do boja o titul sa rozhodne nedostal.

Otázka teda je, kedy sa ho piloti tohto tímu dočkajú. Zvlášť Hamilton nemá času nazvyš. Samotnému Lewisovi sa celkom očividne nepáči myšlienka, že bude musieť čakať do roku 2026, a tým pádom aj podpisovať ďalšiu zmluvu.

„Nepracujem smerom k budúcemu roku s myšlienkou, že bude trvať ďalšie štyri sezóny, kým sa dostaneme tam, kam potrebujeme. Som si však vedomý, že to chce čas,“ povedal Hamilton.

„Samozrejme, v srdci silno dúfam, že zvolený smer a naše rozhodnutia nám umožnia bojovať o pole position. Ak sa to však nepodarí v budúcom roku, budeme pokračovať v práci. V hĺbke srdca však pevne verím, že budúci rok, alebo ten ďalší, sa dostaneme hore.“

„Cieľ je jasný, ale dosiahnuť ho nebude ľahké. Budeme musieť všetci ťahať za jeden koniec povrazu,“ dodal Hamilton.