Oficiálne: Lewis Hamilton bude pokračovať! S Mercedesom podpísal nový kontrakt | Magazín F1 - F1online.sk

Oficiálne: Lewis Hamilton bude pokračovať! S Mercedesom podpísal nový kontrakt

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes

Fanúšikovia Lewisa Hamiltona po dnešku majú dôvod na radosť. Sedemnásobný majster sveta spoločne s Mercedesom oznámili, že budú pokračovať v spolupráci aj v nasledujúcich dvoch ročníkoch, teda do sezóny 2025. Strieborné šípy potvrdili aj zotrvanie Georgea Russella, ktorý tak aj v nasledujúcich dvoch rokoch bude tímovým kolegom Lewisa Hamiltona.

Lewis Hamilton plní to, čo sľúbil a čo na začiatku sezóny potvrdil aj na detektore lži: Vo Formule 1 plánuje zotrvať minimálne do doby, kým nezíska vytúžený ôsmy majstrovský titul. Vďaka predĺženiu kontraktu tak dostane ďalšie dve príležitosti.

“Každý deň snívame o tom, že budeme najlepší a celú uplynulú dekádu sme venovali dosiahnutiu tohto cieľa,” uviedol Lewis Hamilton pri príležitosti podpísania novej zmluvy. “Na vrchol sa nedostanete z noci na deň alebo za krátky čas, chce to odhodlanie, tvrdú prácu a oddanosť. Je mi cťou, že sme si s touto úžasnou stajňou zaslúžili miesto v historických análoch.”

Sedemnásobnému šampiónovi motivácia rozhodne nechýba a v honbe za ďalšími víťazstvami chce pokračovať s rovnakým nasadením ako doposiaľ, ba ešte väčším. “Ešte nikdy sme nemali taký hlad po víťazstve. Z každého úspechu sme sa niečo naučili, ale aj z každého zakopnutia. Naďalej ideme za svojimi snami, naďalej bojujeme bez ohľadu na to, akej výzve čelíme.”

“My opäť zvíťazíme,” sľubuje bojovne naladený Hamilton. “Ďakujem tomuto tímu, ktorý ma podporuje na trati aj mimo nej. Náš príbeh sa ešte neskončil, sme odhodlaní spoločne dokázať viac a nezastavíme sa, kým sa nám to nepodarí.”

Toto Wolff nám už v prvej polovici júna sľuboval, že uzavretie dohody s Lewisom Hamiltonom je vecou “najbližších dní”. Napokon to trvalo o pár týždňov viac, ale asi nikto nepochyboval, že Mercedes s Lewisom nakoniec nájdu spoločnú reč.

A žiadnym prekvapením nie je ani zotrvanie Georgea Russella, z ktorého sa rodí viac než len dôstojný nástupca skúsenejšieho krajana. “S týmto tímom som vyrastal už od môjho príchodu do jeho juniorského programu v roku 2017. Je to môj domov a mám skvelý pocit z toho, že naše výnimočné partnerstvo sme predĺžili až do roku 2025.”

“Keď som sa pred rokom posadil do sedačky Mercedesu, chcel som sa odmeniť za dôveru, ktorú do mňa vložil Toto a zvyšok tímu. Zisk prvej pole position a prvého víťazstva vo mne zanechal nezabudnuteľné pocity,” pokračuje šampión sérií GP3 a F2. “Čo je však dôležitejšie, skvele sa mi pracovalo s ľuďmi v Brackley a Brixworthe na tom, aby sme náš monopost posúvali ďalej a zaberali vo vývoji. Ich lojálnosť, vízia a tvrdá práca sú pre mňa inšpiráciou.”

Ani Russell sa už nevie dočkať toho, keď sa Mercedes vráti do boja o víťazstvá. “V priebehu posledných osemnástich mesiacov sme spravili niekoľko veľkých krokov vpred a ako tím len silnieme. Teším sa na to, ako v rokoch 2024 a 2025 budem pomáhať nás posúvať ešte ďalej. Koncentrujeme sa na to, aby sme sa vrátili na čelo balíka.”