Ostatní boli oveľa rýchlejší než my, hovorí Sainz spokojný s piatym miestom | Magazín F1 - F1online.sk

Ostatní boli oveľa rýchlejší než my, hovorí Sainz spokojný s piatym miestom

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Ferrari

Je piate miesto a desať bodov pre Ferrari úspech? Zdá sa, že áno. Monopost SF-23 sa v Zandvoorte vyložene trápil a naša matematika hovorí, že bol až šiesty najrýchlejší. Napriek tomu dokázal Carlos Sainz za sebou nechať Lewisa Hamiltona a Landa Norrisa, takže desať bodov za piate miesto hodnotí ako úspech.

Už od piatka bolo zrejmé, že Ferrari nečaká ľahký víkend. V kvalifikácii podľahla Scuderia Williamsu a v pretekoch Alpinu, čo sú tímy, ktoré by mal monopost SF-23 s prehľadom porážať. Záleží však na tom, keď je auto beznádejné a sezóna stratená?

„Myslím si, že dnes sme bojovali s autami, ktoré boli celý víkend rýchlejšie než my. Bol to boj a snaha rozhodnúť sa zakaždým správne. Som rád za toto piate miesto, pretože celý víkend naše tempo ani zďaleka nezodpovedalo tomuto výsledku,“ povedal Carlos Sainz po pretekoch pre televíziu Sky.

„Dokázali sme však dobre zrealizovať preteky a urobili sme všetko správne. Som rád za tento výsledok, aj keď, samozrejme, nie som spokojný s tým, ako som sa trápil a aké ťažké preteky to boli pre nás všetkých,“ dodal Carlos.

Ferrari SF-23 nie je dobré auto. Nemusíme to skrývať. Aj keď ho Ferrari v priebehu roka dosť zmenilo, jeho DNA je monopost zo začiatku sezóny, ktorý je nasledovníkom minuloročného F1-75. Výsledkom je hybrid, ktorému nevyhovuje celé spektrum podmienok. Mnohé z nich platili pre okruh Zandvoort.

„Začíname rozumieť, čím to je, ale teraz máme len veľmi malý priestor na nápravu situácie. Toto auto bolo postavené určitým spôsobom a je viac-menej hotové, keďže jeho vývoj skončil. Vieme, čo musíme zmeniť pred budúcou sezónou, ale v tomto roku na okruhoch ako Zandvoort, ktoré vyžadujú prítlak a panujú na nich veterné podmienky, sme skrátka pomalí,“ povedal Sainz.

Na záver však Tifosi predsa len trochu potešil optimistickými vyhliadkami na budúci víkend. „V Monze očakávam lepšie veci, pretože v Spa sme boli oveľa rýchlejší než tu a podľa mňa by sme na trati s nízkym prítlakom mali byť lepší. Mal by to byť návrat späť do normálnej pozície.“

„Tento víkend sme boli stratení, ale beztak sme dokázali finišovať na piatom mieste. Odviedli sme s týmto autom úplné maximum, na čo by sme mali byť hrdí,“ dodal Carlos.