Občas sa musíme uspokojiť aj s piatym miestom, hovorí Sainz | Magazín F1 - F1online.sk

Občas sa musíme uspokojiť aj s piatym miestom, hovorí Sainz

fotka k článku undefined
zdroj: Martin Trenkler

Sezóna, po skončení ktorej bude len málokto spokojný. Veľké sklamanie zavládne vo Ferrari, ktoré v tomto roku mierilo omnoho vyššie. Rýchlo sa však ukázalo, že tempo monopostu SF-23 nie je dostatočné a tím musel prehodnotiť svoje ciele. Podľa slov pilota Ferrari Carlosa Sainza je niekedy skrátka nevyhnutné uspokojiť sa so slabším výsledkom a nevyvíjať na seba tlak.

Po vydarenom začiatku minulej sezóny vstúpila Scuderia do roka 2023 na vlne veľkých očakávaní. Už na predsezónnych testoch si však celé Ferrari uvedomilo, že Red Bull urobil veľký krok vpred a v Maranelle počas zimy nezrýchlili dostatočne.

Vlani malo Ferrari v polovici sezóny na konte štyri víťazstvá, v tomto roku iba tri tretie miesta. Realisticky nemá monopost na lepšie výsledky, preto by si podľa Sainza mal tím viac vážiť aj čiastkové úspechy.

„Samozrejme, že to bol pomerne frustrujúci začiatok sezóny, keď sme si uvedomili, že Red Bull je o veľký krok pred nami a bude náročné im konkurovať,“ povedal španielsky pretekár.

„Všetci sme očakávali, že auto bude konkurencieschopnejšie a my budeme konkurencieschopnejší. V súčasnosti je však pole omnoho tesnejšie a dochádza k týmto obrovským vzostupom a prepadom, keď jeden víkend bojujete o tretie miesto, ale na ďalšom skončíte na ôsmom. Jedna desatina môže znamenať veľa, ale pre Ferrari je veľký rozdiel, či skončíme na treťom alebo ôsmom mieste.“

„Musíme sa zmieriť, že toto je boj, ktorý v súčasnosti bojujeme. Ak je na niektorom podujatí naším maximom piate miesto, tak treba osláviť fakt, že sme urobili maximum s tým, čo máme tento rok v rukách,“ dodal Sainz.

Bez ohľadu na skutočnosť, koľkokrát sa Ferrari v tomto roku podarilo tento cieľ splniť, nesmie na seba tím vyvíjať priveľký tlak a očakávať výsledky, ktoré za súčasného stavu skrátka nie sú možné.

„V druhej polovici sezóny sa musíme sústrediť na maximalizáciu potenciálu auta a tímu. Chceme sa uistiť, že získame čo najviac bodov do Pohára konštruktérov, neočakávať víťazstvo alebo pódium, ale koncentrovať sa len na konzistentnosť,“ vyzýva Sainz.