Hamiltona potešilo, že si Vettel vybral “ideálnu” alternatívu | Magazín F1 - F1online.sk

Hamiltona potešilo, že si Vettel vybral “ideálnu” alternatívu

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Vzťah medzi Sebastianom Vettelom a Lewisom Hamiltonom sa v posledných rokoch výrazne zlepšil. Zotrvanie rodáka z Heppenheimu vo Formule 1 aj preto britského pretekára potešilo. Očakáva, že Aston Martin jeho skúsenosti významne posunú vpred.

“Úprimne, myslel som si, že toto je ten ideálny smer, ktorým by sa mohol vybrať,” zamyslel sa Lewis Hamilton vo štvrtok v Mugelle. “Preto som si myslel, že sa to aj stane. Naozaj ma potešilo, keď som sa to dopočul — keď sa pozriete na ten tím s novými majiteľmi, ktorý už teraz spravil obrovský krok vpred z pohľadu svojich výkonov a pokračuje v raste.”

Tam sa ale ružový tím zastaviť nechce. Ročník 2021 bude do istej miery ešte zoznamovací, ale od sezóny 2022 chcú Vettel s Aston Martinom zaútočiť na pódiá a víťazstvá. A podľa Hamiltona je Vettel vhodným pilotom na to, aby tomu dopomohol.

“Možno som trochu zaujatý, ale myslím si, že skúsenosti hrajú dôležitú úlohu. On má za sebou ťažké obdobie vo Ferrari, ale je štvornásobný majster sveta, ktorý môže pomôcť nasmerovať ten tím ešte lepším smerom z pohľadu vývoja monopostu. To by ste nikdy nemali brať za samozrejmosť. Ja si myslím, že od ich tímu je to skvelý ťah,” skonštatoval úradujúci majster sveta.

Z tímu odchádza Sergio Pérez, tiež veľmi skúsený pretekár, ktorý však na rozdiel od Vettela ešte nesedel vo víťaznom monoposte. Mohol sa toho dočkať, nebyť tohtoročného prestupového domina, v ktorom ako posledný zatiaľ spadol práve Mexičanov kameň.

“Samozrejme, že Sergia mi je ľúto,” dodáva Hamilton. “Je to skvelý jazdec a som presvedčený, že bude mať aj iné možnosti.”

Možno vás zaujme

Komentáre