fb pixel
logo F1online.sk

Russell: McLaren je v boji o druhé miesto

Oscar Piastri
© Twitter/McLaren
Petra Polubňáková
Petra Polubňáková26. 7. 2023

Obrovský vzostup McLarenu neušiel pozornosti Georgea Russella. Pilot Mercedesu je presvedčený, že „papájoví“ sú horúcimi kandidátmi na zisk druhej priečky v Pohári konštruktérov. Brit zároveň ocenil, že jeho tím je momentálne výkonnostne pred Ferrari a Aston Martinom.

Ešte na začiatku sezóny to vyzeralo, že McLaren je zrelý na uterák. Prvé body sa im podarilo uchmatnúť až na treťom podujatí, ale ani potom to nebola žiadna sláva. Zlom nastal až v Silverstone, kde Lando Norris zaknihoval svoje prvé pódium v aktuálnom ročníku, pričom v prvej trojke nechýbal ani v Maďarsku.

Stajni z Wokingu pomohlo k úspechu množstvo vylepšení a momentálne sa jej veľmi darí. Russell preto považuje McLaren za veľkú hrozbu, ešte viac sa však sústredí na najlepší Red Bull. „Je absolútne jasné, že McLaren je skutočným kandidátom na zisk druhého miesta. Je veľmi zvláštne, že Aston Martin bol ešte na začiatku roka jasne tým druhým najrýchlejším tímom. Zdá sa, že teraz už nie sú takí konkurencieschopní. Okrem toho Ferrari neurobilo veľký pokrok, pričom naopak McLaren urobil obrovský skok vpred.“

„Takže nebyť McLarenu, boli by sme veľmi spokojní s pokrokom, ktorý robíme. Verím však svojmu tímu. Myslím si, že progres McLarenu nám dodáva sebadôveru a optimizmus ohľadom toho, že sa môžeme priblížiť k Red Bullu. Naozaj sa príliš nesústredíme na McLaren, Aston Martin alebo Ferrari. Sústredíme sa na Red Bull a  snažíme sa urobiť ten potrebný veľký krok vpred.“

Po pokazenej kvalifikácii sa Russell na Veľkej cene Maďarska prebojoval z osemnásteho miesta na úctyhodnú šiestu priečku, hoci stratégovia Mercedesu rátali maximálne s jedenástou pozíciou.

Hoci je Brit spokojný so svojím konečným výsledkom, domnieva sa, že Maďarsko bolo kvôli zbabranej sobote premárnenou príležitosťou. Teší ho však jedna vec. „Poučíme sa z toho. Pozitívom ale je, že sme sa dostali pred Aston Martin a Ferrari.“ Tieto slová môže najbližšie potvrdiť už na Veľkej cene Belgicka.

Súvisiace články