fb pixel
logo F1online.sk

Alonso je i napriek siedmemu miestu optimista, podľa Strolla Aston nemal na viac

Fernando Alonso
© LAT Images/Aston Martin
Milan Kubala
Milan Kubala1. 7. 2023

Kvalifikačné siedme miesto predstavuje pre Fernanda Alonsa druhý najhorší výsledok v sezóne. V piatok si však z toho ťažkú hlavu nerobil, namiesto toho sa tešil na zvyšok víkendu a hovoril o optimizme.

Fernando Alonso sa po pretekoch v Španielsku dušoval, že až do konca sezóny už nechce z víkendu odchádzať bez trofeje. V Rakúsku to možno bude musieť prehodnotiť. Jeho monopost, ktorému vyhovujú najmä pomalé zákruty, sa totiž na Red Bull Ringu nemá kde ukázať. Navyše Ferrari s McLarenom si priviezli novú aerodynamiku, ktorá im pomôže v boji s Aston Martinom. V kvalifikácii tak zelené monoposty stratili polovicu sekundy na čelo, ktoré tvorila dvojička Max Verstappen a Charles Leclerc.

Má Aston Martin dôvod na smútok? Fernando Alonso to vôbec nevidel tragicky, monopost mu totiž nerobil veľké problémy a v tretej časti kvalifikácie mal menší hendikep. “Mám dobrý pocit. Ako vždy tu v Rakúsku to bolo napínavé, pretože rozostupy sú to veľmi malé. Do dvoch alebo troch desatiniek sa vojde aj desať monopostov.”

“Je fajn byť na čele tejto skupinky, aby sme sa vyhli riziku. V Q2 nám zmazali jeden čas, čo nás prinútilo nasadiť extra sadu pneumatík. V Q3 sme teda mali len jednu šancu,” podotýka španielsky matador. “Nebolo to ideálne, ale zo šiesteho a siedmeho miesta sa s tímom tešíme. Je to silný výsledok a dobrá štartová pozícia.”

Sobotňajšia výsledková listina môže vyzerať úplne inak. Meteorológovia hlásia dážď. “Myslím si, že to bude zaujímavé, najmä s počasím. V sobotňajšej kvalifikácii a šprinte môže pršať, a v nedeľu bude zas sucho. To by bolo perfektné, pretože by sme v rámci jedného víkendu čelili rôznym podmienkam. Som plný optimizmu a z auta mám dobrý pocit,” ubezpečil. “Teším sa na to.”

Lance Stroll v druhej tohtoročnej kvalifikácii dokázal poraziť Fernanda Alonsa a obsadil celkovú šiestu priečku. Ak by chcel zdolať ešte aspoň piateho Lewisa Hamiltona, musel by pridať o približne osem stotín sekundy.

Na to už nebolo veľa priestoru. “So svojím kolom som bol spokojný. V aute som sa cítil dobre a myslím si, že sme z neho vyžmýkali maximum,” zhodnotil Lance Stroll a uznal, že piatok nebol zrovna prechádzkou ružovým sadom. A ak hej, tak tento ružový sad mal chodníčky lemované bielymi čiarami. “Nebolo to jednoduché, aj mne zmazali pár kôl. Tu je to vždy náročné. V rýchlych zákrutách sa pokúšate ísť do toho naplno, no je ťažké to správne odhadnúť.”

Súvisiace články