Potvrdené: Renault sa zmení na Alpine, nové budú aj farby | Magazín F1 - F1online.sk

Potvrdené: Renault sa zmení na Alpine, nové budú aj farby

Luca de Meo
zdroj: Renault Sport

Ako sme vás už v piatok informovali, v padoku sa začalo šepkať o tom, že od roku 2021 už na štartovom rošte Renault neuvidíme. V nedeľu to oficiálne potvrdilo aj najvyššie vedenie Renaultu. Namiesto toho chce opäť naštartovať značku Alpine.

Renault tak bude od novej sezóny oficiálne označovaný ako “Alpine F1 Team, equipped with a Renault E-TECH hybrid engine”. Monopost zmení aj lakovanie, Renault nám predbežne ukázal kombináciu modrej, bielej a červenej.

Francúzsky výrobca oznámil svoje plány len pár dní potom, čo sme sa dozvedeli o rozdelení značky do štyroch divízií. Jednou z nich — tá športová — je práve Alpine. “Alpine je krásna značka, silná a energická, ktorá prináša úsmev na tváre jej nasledovníkom,” hovorí Luca de Meo, šéf skupiny Renault.

“Predstavením Alpine, symbolu francúzskej kvality, v najprestížnejších svetových automobilových disciplínach, pokračujeme v dobrodružstvách výrobcov v obnovenom športe. Túto značku snov prinášame popri tých najväčších menách na veľkolepé preteky, ktoré organizujú a sledujú nadšenci,” hovorí de Meo. “Alpine tiež prinesie svoje hodnoty do padoku F1: svoju eleganciu, dômyselnosť a odvahu.”

Alpine sa pokúsi preraziť v štartovom poli s jazdeckou dvojicou v zložení Fernando Alonso a Esteban Ocon. Na čele tímu bude aj naďalej Cyril Abiteboul, ktorý sa zároveň stal šéfom úseku Alpine. Jednou z jeho úloh bude vybudovať organizáciu Alpine tak, ako to spravil v prípade Renaultu v F1.

Cyril Abiteboul tiež pridal pár slov: “Táto zmena prichádza v kľúčovom momente pre tento tím a šport. Alpine prináša nový zmysel, nové hodnoty a tiež farby do padoku. Nové rámce pravidiel a financovania nastavia podmienky pre férovejší motoršport v zmysle prerozdelenia príjmov. Zavedenie rozpočtového stropu ukončí preteky v míňaní a umožní tímy merať za ich športovú hodnotu. Alpine má svoje miesto v F1 a môže zabojovať o víťazstvo.”

Možno vás zaujme

Komentáre