fb pixel
logo F1online.sk

Ferrari priviezlo vylepšenia skôr, Sainz pogratuloval tímu za vynaložené úsilie

Carlos Sainz
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 6. 2023

Jarná ofenzíva Ferrari. Partička z Maranella zažila veľmi neúspešný štart do novej sezóny a pokúša sa odpovedať na dominantné predstavenie Red Bullu. Inžinieri sa rozhodli prekopať koncept Ferrari a podľa pilota tímu Carlosa Sainza pracuje celá továreň naplno, aby priniesla úpravy monopostu SF-23 čo najskôr.

Balík úprav privezený do Španielska, ktorý znamenal zásadný obrat vo filozofii Ferrari, vraj tím pripravil skôr, než mal pôvodne v pláne. Prešlo len pár týždňov a Ferrari priviezlo ďalší veľký balík vylepšení. V Rakúsku bude mať premiéru nové predné krídlo, nová podlaha a ďalšie menšie úpravy. To je naozaj pozoruhodné vývojové tempo v podaní Ferrari.

„Myslím si, že celý tím to povzbudilo, zvlášť pohľad na naše zlepšené pretekové tempo,“ povedal o pozitívnych signáloch z posledných týždňov Carlos Sainz. „Niekoľko víkendov sme sa trápili v pretekoch, ale v Kanade to konečne vyzeralo, že máme dobrú rýchlosť.“

„Nezanedbateľná je aj skutočnosť, že sme sa v pretekoch konečne posúvali dopredu a nepadali poradím nadol, pretože aj keď je štvrté a piate miesto veľmi podobný výsledok ako na predchádzajúcich podujatiach, naše tempo vyzeralo dobre, čo je určite dobrá správa a povzbudenie pre celý tím.”

Ferrari absolvovalo tento týždeň vo Fiorane filmovací deň, čo bol neklamný znak, že tím nachystal do Rakúska vylepšenia. Keďže na Red Bull Ringu budú mať tímy k dispozícii len jeden voľný tréning, možnosť najazdiť sto kilometrov s vylepšeným autom nie je na zahodenie.

„Tím doma v Maranelle vyvinul obrovské úsilie v snahe priniesť tieto vylepšenia skôr a nasadiť ich už tento víkend,“ povedal Sainz. „Nemôžem sa im dostatočne poďakovať za ich prácu a hodiny nadčasov, ktoré obetovali, aby sa pokúsili zvrátiť vzniknutú situáciu.“

„Chcel by som im pogratulovať za vynaložené úsilie a povedať im, že urobíme všetko pre to, aby dobre zafungovali. Dúfajme, že sa ich práca vyplatí a budeme tento víkend konkurencieschopní,“ dodal Sainz.