fb pixel
logo F1online.sk

Uvidíte pokrok, sľubuje Sainz

Carlos Sainz
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík28. 6. 2023

Ferrari sa na začiatku sezóny 2023 ocitlo v zložitej situácii. V januári prišiel do tímu nový šéf a v marci sa rýchlosť monopostu SF-23 ukázala ako nedostatočná. V Maranelle však za posledné mesiace vykonali množstvo zmien a pilot tímu Carlos Sainz hlási, že fanúšikovia sa v dohľadnej dobe dočkajú zlepšenia.

Výmena šéfa vo Formule 1 rozhodne neprinesie okamžitú zmenu. Vplyv nového kapitána na veliteľskom mostíku sa ukáže až o niekoľko mesiacov, ba dokonca možno rokov. Napriek tomu sledujeme po nástupe Frédérica Vasseura niekoľko pozitívnych trendov, aj keď výsledky sa určite nezlepšili.

Ferrari zakončilo minulú sezónu na druhom mieste, kým teraz okupuje celkové štvrté. Tím sa v novej sezóne nemá príliš čím pochváliť, ale fanúšikovia pozorne sledujú, ako si na trati počína zmenený monopost.

Jeho pilot Carlos Sainz dostal otázku, či sa na tíme nejakým spôsobom podpísal odchod šéfa stajne Mattiu Binotta. „Neviem a nikdy sa to nedozviem. Nikdy sa nedozvieme, aký veľký vplyv to malo. Chcem však veriť, že každá zmena je zmenou k lepšiemu a čoskoro prinesie svoje ovocie,“ odpovedal španielsky pretekár, ktorého cituje Motorsport.com.

„Myslím si však, že uvidíte pokrok. Podľa toho, koľko testujeme, ako sa snažíme a koľko toho nachádzame, príde okamih, keď sa to všetko spojí. Čas ukáže,“ dodal Sainz.

Rodák z Madridu si však myslí, že vplyv nového šéfa je už teraz citeľný. „Myslím si, že sa všetko dáva dokopy a začína fungovať. Len je veľmi ťažké podporiť to dôkazmi po víkendoch ako bol ten v Barcelone. Čím viac dobrých víkendov uvidíme, ako bol ten Charlesov v Baku alebo môj v Austrálii, tým viac celé Ferrari povzbudíme. V súčasnosti je však ťažké to dokázať,“ hovorí Carlos.

„Plne však dôverujem Fredovi, jeho vedeniu a jeho zvládaniu rozličných situácií. Musím povedať, že na mňa urobil veľký dojem a veľmi dobre spolu vychádzame. Páči sa mi jeho uvažovanie, jeho nápady a smer, ktorým chce viesť Ferrari,“ dodal Sainz.