fb pixel
logo F1online.sk

Wolff o Hamiltonovej novej zmluve: Nezávisí to len na mne, rozkývať sa musí aj Lewis!

Lewis Hamilton
© Twitter/Mercedes
Tomáš Masár
Tomáš Masár23. 6. 2023

Lewis Hamilton sa síce dušuje, že v F1 hodlá pôsobiť už len v Mercedese, no novú zmluvu nie a nie podpísať – a vraj k tomu tak skoro ani nedôjde. Napriek tomu, že je predkladateľom kontraktu tím z Brackley, rokovania brzdí pravdepodobne sedemnásobný šampión, čo naznačil aj samotný Toto Wolff.

Nie je tomu tak dávno, čo sa v médiách špekulovalo o prestupe Hamiltona do Ferrari. Po tom, čo túto informáciu vyvrátili obe zainteresované strany, je nanajvýš pravdepodobné, že rekordér v počte víťazstiev a majstrovských titulov zotrvá v Mercedese.

Ten sa však očividne s podpisom zmluvy nikam neponáhľa, čo možno vydedukovať aj zo slov Tota Wolffa.

„Nezávisí to len na mne,“ uviedol Wolff pre médiá. „Je do toho zapojených viac ľudí – Lewisov manažment či právnici na našej strane“ poznamenal.

„Pokiaľ ide o detaily a veci, ktoré sú dôležité, tie sme s Lewisov prebrali v jedno popoludnie v New Yorku sediac na pohovke. Nie však pri pive, ale pri minerálke,“ zdôraznil žartovne.

Mercedes vstúpil do aktuálnej sezóny obdobne ako vlani – poslabšie. Pribúdajúcimi pretekmi sa však spamätáva a najmä zásluhou Lewisa Hamiltona už získal nejedno pódium.

„Domnievam sa, že sme svedkami toho, že veci nabrali pozitívny spád, ktorý je badateľný v celej organizácii,“ utrúsil Wolff.

„Cítime, že sa auto dáva dokopy a vidíme, že naše dáta sa pretavujú aj do výsledkov na trati, čo sme už dlho nezažili.“

„Prispieva to k tomu, že sme na tom momentálne veľmi dobre,“ zakončil Wolff.