fb pixel
logo F1online.sk

Marko Péreza nahradiť nehodlá: Verstappenovi sa tak či tak nikto nevyrovná

Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Tomáš Masár
Tomáš Masár23. 6. 2023

Špekulácie o nahradení Sergia Péreza neutíchajú. Mexičan je vskutku v poriadnej kríze, veď zatiaľ čo Max Verstappen triumfoval tak v Monaku, v Španielsku, ako aj v Kanade, rodák z Guadalajary si v posledných troch podujatiach pripísal na konto len pramálo bodov. Napriek biednym výkonom sú s Pérezeom v Red Bulle, zdá sa, spokojní. Tridsaťtriročného pretekára sa prekvapivo zastáva najmä večný kritik Helmut Marko. Rakúšan tvrdí, že Checo spĺňa to, čo sa od neho v tíme očakáva, a k jeho výmene neexistuje žiaden relevantný dôvod. Verstappenovi sa vraj beztak nikto nevyrovná a pokiaľ získa celok z Milton Keynes oba majstrovské tituly, jazdecká zostava zostane zrejme nezmenená.

V úvode šampionátu bol Pérez Verstappenovi vyrovnaným súperom. Po štyroch úvodných pretekoch mal každý z jazdcov Red Bullu na konte po dve víťazstvá a vyzeralo to tak, že máme zarobené na zaujímavú sezónu.

Pérez však veľmi rýchlo odpadol a momentálne stráca na Verstappena už priepastných 69 bodov, ktoré bude doháňať len veľmi ťažko.

Hoci by sa mohlo zdať, že Mexičanove nezdary spôsobujú Red Bullu vrásky na čele, nič také sa nedeje. Veď prečo by aj – Verstappen je v súťaži jednotlivcov neohrozene na čele a obdobne sa rakúskemu celku darí taktiež v Pohári konštruktérov.

Pokiaľ je Red Bull úspešný na oboch frontoch, k zásadným zmenám v tíme pravdepodobne nedôjde, čo naznačil aj samotný Helmut Marko.

„Pokiaľ ide o Péreza, zatiaľ odvádza prácu, ktorú od neho očakávame,“ vyslovil sa poradca Red Bullu.

„Mal by pomôcť zabezpečiť víťazstvo v šampionáte konštruktérov a aktuálne bodové skóre hrá v jeho prospech. Dokázal tiež, že je schopný vyhrávať preteky, keď odvádza svoje maximum.“

„Otázka, či je dosť dobrý, nám nevystáva, pretože Max sa neustále zlepšuje. Otázka, ktorú si musíte položiť, znie: ´Kto by bol alternatívou?´“

„Je tu niekto, kto by mohol v tejto chvíli skutočne vyzvať Maxa? Pravdupovediac, nikto taký mi nenapadá,“ dodal Marko.