Pierre Gasly | Magazín F1 - F1online.sk

Pierre Gasly

Portrét pilota Pierre Gasly
Číslo 10
TímAlpha Tauri
Štátna príslušnosťFrancúzska
Víťazstvá1
Pódiá3
Pole Positions0
Body309
Narodený07. 02. 1996, Rouen

Profil

Pierre Gasly - mladý Francúz, ktorý vie asi najvierohodnejšie hovoriť o vzostupoch a pádoch vo Formule 1. Debutoval za Toro Rosso v Malajzii 2017, keď zaskakoval za Kvjata, a v nasledujúcej sezóne sa stal stabilnou súčasťou tímu.

Do sezóny 2019 nastúpil už v Red Bulle, kde nahradil Daniela Ricciarda. Očakávania top tímu však už tradične bývajú vysoké a piloti sa musia vysporiadať s obrovským tlakom. Pierre mal neľahkú úlohu - bojovať s tímovým kolegom Maxom Verstappenom a získavať umiestnenia v najlepšej päťke.

Po sérii nepresvedčivých výkonov však uprostred sezóny putoval znovu do Toro Rosso, v Red Bulle ho nahradil Alex Albon. Návrat do takpovediac domáceho prostredia však Gaslymu prospel a vo zvyšných deviatich pretekoch sezóny dokázal získať takmer toľko bodov, čo jeho kolega Kvjat za celú sezónu. Navyše si v Brazílii splnil to, čo sa mu za Red Bull nepodarilo - po heroickom výkone sa postavil na pódium za druhé miesto.

Sezóny 2020 a 2021 boli ešte lepšie, veď Gaslymu sa v Monze dokonca podarilo zvíťaziť! Hneď po pretekoch mu chcel gratulovať i sám francúzsky prezident.

Návrat do Red Bullu si síce ešte stále nevydupal, ale srdcia fanúšikov si získal určite. Ako sa mu bude dariť v tomto roku?

Najnovšie články

Najnovšie v galérii