Kevin Magnussen | Magazín F1 - F1online.sk

Kevin Magnussen

Portrét pilota Kevin Magnussen
Číslo 20
TímHaas
Štátna príslušnosťDánska
Víťazstvá0
Pódiá1
Pole Positions0
Body158
Narodený02. 03. 1999, Roskilde

Profil

Kevin Magnussen - prezývaný K-Mag - je skúsený dánsky jazdec, vychovaný akadémiou McLarenu, za ktorý aj v roku 2014 debutoval. Po návrate Alonsa do tímu sa v ďalšej sezóne musel uspokojiť "len" s pozíciou testovacieho jazdca. Sezónu 2016 odjazdil za Renault a od roku 2017 je stabilným pilotom Haasu.

Kevin vie byť na trati rýchly, ale predbiehacie manévre nie sú vždy v jeho podaní uvážené. Často po nich prichádza ku kolíziám sprevádzaných zväčša vypípanou konverzáciou s tímom — a následné vypadnutie z pretekov. Preto medzi jazdcami nie je veľmi obľúbený, no ani o to nestojí.

Zaujímavosťou je, že Kevin nemá manažéra a dlhodobo sa riadi sám. S rozhodnutiami mu pomáha otec Jan, taktiež bývalý jazdec F1 a matador vytrvalostných sérií.

K rozhodnutiu opustiť F1 ho však dotlačil Haas, ktorý pred rokom 2021 stavil na dvojicu mladíkov Micka Schumachera a Nikitu Mazepina, s druhým menovaným sa však Haas o rok neskôr rozlúčil a do služby povolal práve Magnussena. Dán to prijal napriek tomu, že sa zastrájal, že do Formuly 1 sa už nevráti, pokiaľ nebude v top tíme. Nuž, časy sa menia — kráľovná motoršportu je skrátka kráľovná.

Najnovšie články

Najnovšie v galérii