fb pixel
logo F1online.sk

Vo Ferrari radia kanadský piatok k tým najlepším za celú sezónu

Carlos Sainz
© Twitter/Ferrari
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík17. 6. 2023

Po trápení v Španielsku a na niekoľkých ďalších podujatiach pricestovalo Ferrari do Kanady veľmi nenápadne a s dosť pesimistickými vyhliadkami. Aj keď väčšina pozorovateľov radí Scuderiu až na celkové štvrté miesto, piatkové jazdy v Montreale mužov v červenom príjemne prekvapili. To však ešte neznamená, že fanúšikovia tohto tímu môžu pred sobotou očakávať zázraky.

Tretie miesto Carlosa Sainza v druhom tréningu napovedalo, že Ferrari nevyzerá v Kanade vôbec zle. Obaja piloti tohto tímu sa na čele viackrát vystriedali a Ferrari pôsobilo pri prejazde cez vysoké obrubníky opäť solídne. To obom pretekárom talianskeho celku trochu zdvihlo náladu.

„Pokiaľ ide o pocit v aute, patrí dnešok k tým lepším piatkom,“ povedal Charles Leclerc. „Bolo to naozaj veľmi dobré, čo je vždy pozitívne, ale sobota bude celkom odlišný deň a nemyslím si, že si do kvalifikácie môžeme preniesť niečo z piatka, keďže pravdepodobne bude pršať. Bude to zaujímavé, ale piatok ako taký bol pozitívny.“

„Nevykonali sme žiadne zásadné zmeny. Spoznávame tento balík stále viac a optimalizujeme ho. Všetko, čo sme dnes na aute skúsili, prinieslo posun tým správnym smerom,“ povedal s potešením monacký pretekár, ktorý bol opýtaný aj na rýchlosť monopostu SF-23 v piatkových pretekových simuláciách.

„Ako som povedal, bolo to dobré a platí to aj o dlhých jazdách, ale pamätajme, že stále je to len piatok, takže musíme počkať a uvidíme. Pocit bol dobrý, tempo bolo veľmi dobré, takže teraz potrebujeme dobrú kvalifikáciu vo veľmi zložitých podmienkach a uvidíme, čo dokážeme v nedeľu,“ dodal Leclerc.

Podobne pozitívne naladený bol po piatku aj jeho tímový kolega Carlos Sainz, ale fanúšikom Scuderie musíme pripomenúť, že to stále nie je „porazíme Red Bull“ pozitívna nálada. Partička z Maranella je zjavne spokojná, ale to ešte neznamená, že v nedeľu ukáže nejaký veľký krok vpred.

„Mali sme solídny piatok. Stále sa síce v aute necítim stopercentne komfortne, zvlášť na brzdách som sa dosť trápil, ale to sa pred sobotou pokúsime zmeniť,“ povedal po piatku Sainz.

„Auto vyzeralo byť rýchle, ale nebolo to jednoduché, dosť tu poskakovalo na hrboľoch a obrubníkoch, čo asi bolo na záberoch vidieť. Aspoňže malo rýchlosť a výkonnosť, aj keď to nebolo jednoduché rýchle kolo,“ dodal španielsky pretekár.