fb pixel
logo F1online.sk

Auto nie je nijak fantastické, znie po piatku z Red Bullu

Max Verstappen a Sergio Pérez
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík17. 6. 2023

Keď dokázal Red Bull vyhrať aj v Monaku, čo pre monopost RB19 malo byť najviac nehostinné prostredie, tak asi ťažko ho nemôžeme považovať za najväčšieho favorita kanadského víkendu. Nič na tom nezmení ani trochu zložitý v piatok, v ktorom nebol tím v najlepšej forme.

Nečakané zmeny harmonogramu, premenlivé podmienky, hrboľatý asfalt a agresívne obrubníky. To nie sú pre Red Bull tie najlepšie okolnosti a spolu s počasím otvárajú určité príležitosti pre jeho súperov, ktorí by sa však nemali príliš tešiť. Tento tím totiž už niekoľkokrát dokázal, že v rezerve má viac ako dostatočnú rýchlosť.

„Nebol to úplne jednoduchý deň, keďže sme v prvom tréningu v podstate nič nejazdili, ale to platí rovnako pre všetkých. Aspoňže sme dostali možnosť zajazdiť si v druhom tréningu,“ začal svoje piatkové hodnotenie Max Verstappen.

„Myslím si, že máme pred sebou nejakú prácu, pretože auto nebolo nijak fantastické pri prejazde hrboľmi a cez obrubníky. Nebolo to síce také strašné, ale určite potrebujeme pár vecí doladiť.“

„Ako vidíte, dosť tu prší, v sobotu asi bude tiež pršať, kým nedeľa by už mala byť opäť suchá. Bol to trochu zložitý deň, ale aj také niekedy musia prísť,“ dodal Max.

Aj s týmito problémami však len málokto očakáva, že by Red Bull po hladkom priebehu víkendu nemal v nedeľu obsadiť prvé a druhé miesto. Verstappen však pripomenul, že niektoré charakteristiky okruhu v Montreale by jeho RB19 nemuseli sedieť.

„Nemali sme dobrý deň. Možno naši súperi mali dobrý deň, ale uvidíme. Poznáme obmedzenia nášho auta a na trati ako je táto, s hrboľatým asfaltom a obrubníkmi, nám to tu zatiaľ nesedí. Pokúsime sa však nájsť nejaké zlepšenie,“ sľúbil Verstappen, ktorý prorokuje, že v kvalifikácii sa dočkáme nejakých prekvapení.

„V sobotu by malo byť veľmi mokro, čo so sebou obvykle prináša prekvapenia. Uvidíme, čo nám počasie predvedie v nedeľu,“ povedal Max.

Na vrtochy počasia si bude musieť dať zvlášť pozor Sergio Pérez, ktorý si už, ako sám povedal, nemôže dovoliť ďalšie chyby. Mexičan v piatok pozbieral cenné kolá a držal sa ďalej od múrov, hoci v jednom prípade, na výjazde zo siedmej zákruty, nemal ďaleko od katastrofy. Svoj Red Bull však nepoškodil a mohol odjazdiť cenných 29 kôl.

„Bola veľká škoda, že sme prišli o prvý tréning, ktorý sme skutočne potrebovali. Škoda aj zhoršených podmienok na konci druhého tréningu, ale myslím si, že máme dobré tempo, len sa musíme s autom ešte trochu pohrať. Celé to bolo trochu uponáhľané, takže v noci musíme pár veciam porozumieť,“ povedal po skončení druhého tréningu Sergio Pérez.

„Naši súperi vyzerajú dobre a my potrebujeme zlepšiť našu jazdu. Bude to ešte zaujímavý víkend, pretože toto počasie dokáže okruh rýchlo prikryť tmou a viditeľnosť je naozaj slabá, takže dúfajme, že nebude veľmi pršať, pretože za takýchto podmienok by sa nemuselo vôbec jazdiť,“ dodal Checo.

Súvisiace články