fb pixel
logo F1online.sk

Hamilton to na skorý podpis zmluvy nevidí, podľa Russella sa „stačí pozrieť na jeho pleť“

Lewis Hamilton a George Russell
© Twitter/Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 6. 2023

Jedna z najdôležitejších otázok tohto víkendu bola zodpovedaná už vo štvrtok. Keď Toto Wolff tento týždeň prehlásil, že by mohol v priebehu niekoľkých dní uzavrieť zmluvu so svojím pilotom, mnohí začali očakávať tlačové stanovisko Mercedesu ešte tento víkend v Kanade. Lewis Hamilton ich však rýchlo vyviedol z omylu a prehlásil, že žiadne predĺženie spolupráce tento víkend neoznámia.

Kým Toto Wolff sa pred novinármi tváril, akoby s Hamiltonom za rokovacím stolom doťahovali posledné detaily, sám pilot pred novinármi v Kanade pôsobil dojmom, akoby to nebola pravda a za ostatné dva týždne sa toho veľa nezmenilo.

„Pokiaľ ide o môj kontrakt, tak k tomu nemám veľmi čo dodať,“ povedal Hamilton. „Až to bude, tak to bude. Či sa tak stane budúci týždeň alebo budúci mesiac, to ma príliš netrápi. S Totom som sa párkrát bavil a máme skvelý vzťah, ale v súčasnosti v tejto otázke nemám nič nové.“

Neskôr pred mikrofónmi televízie Sky na túto tému dodal: „Platí rovnaké status quo ako na posledných dvoch podujatiach. V súčasnosti k tomu naozaj nemám viac čo dodať. Keď však budem mať pre vás nejaké novinky, dám vám vedieť. Len nedávno sme absolvovali pozitívne stretnutie. Takéto kontrakty sú však veľmi komplexné, nie je to len o samotnom jazdení,“ povedal Hamilton.

„Nebudem vám hovoriť, čo sa pokúšam dostať do svojej zmluvy. Teraz sa sústredím takmer výhradne na súťažný víkend. Musíte však preskúmať všetky možnosti, ako rozšíriť a prehĺbiť spoluprácu s takou skvelou organizáciou. Nedá sa jednoducho povedať: ‚Hej, tak poďme pokračovať!‘ Nemusím sa ponáhľať,“ povedal Lewis.

Na túto tému vyspovedali aj jeho tímového kolegu Georgea Russella. Zaujímavé je, že podľa niektorých zdrojov nemá kontrakt na budúcu sezónu ani on, ale predsa sa ho opýtali na zmluvu Hamiltona a nie jeho vlastnú. Russell však ako obvykle zachoval chladnú hlavu a nezabudol svojmu tímovému kolegovi poriadne polichotiť.

„Stačí sa vám pozrieť na jeho pleť – vyzerá ako 25-ročný mladík,“ zvolal rovnako 25-ročný George Russell. „Myslím, že sám mám o pár vrások viac než on.“

„Podľa mňa bude Lewis schopný pokračovať ešte dobrých pár rokov. Ak ho to v tejto fáze jeho kariéry bude baviť a bude cítiť šancu na víťazstvo, tak prečo by nemal pokračovať? Obaja veríme v tento tím.“

„Stále podáva špičkové výkony a tlačíme sa navzájom dopredu. Pre tento šport sú to vzrušujúce časy, takže určite tu zotrvá ešte niekoľko rokov,“ dodal lichotník Russell.

Súvisiace články